В умовах карантину проводиться багато конкурсів та фестивалів дистанційно, але є ті, які вже давно завоювали  популярність і довіру конкурсантів. Серед них і  Дистанційний Міжнародний Багатожанровий інтернет фестиваль-конкурс «Самоцвіти» - країна безмежних можливостей, який нещодавно завершив свою роботу  у  Львові.

Обласний палац культури представляв зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Акманова Е.О.)

Колектив «Юнги» вже брав участь у цьому фестивалі-конкурсі у 2017 році і виборов І місце. Це дало право  безкоштовної участі у Міжнародному конкурсі-фестивалі фольклору, танцю та музики «Празький зорепад-2018» (м. Прага, Чехія), де наші танцюристи посіли  І місце.

Так, творча зрілість зразкового ансамблю танцю «Юнги»,  вимогливість до себе, професіоналізм і  високий художній смак їх керівника дозволяє колективу неодноразово ставати переможцем найпрестижніших  конкурсів та фестивалів хореографічного мистецтва.

В основі репертуару ансамблю «Юнги» - кращі традиції української народної хореографії. До репертуарної палітри увійшли високопрофесійні хореографічні композиції як у народному плані, так і оригінальні постановки у сучасному стилі.

На фестивалі-конкурсі «Самоцвіти» - країна безмежних можливостей зразковий ансамбль танцю «Юнги» представляв  дві танцювальні композиції: «Хлоп’ячі розваги» і «Козачок» (постановка заслуженого працівника культури України Елли Акманової).

За результатами конкурсної програми колектив «Юнги» посів  І місце та отримав відзнаку«За високий рівень виконавчої майстерності».

Організатори фестивалю-конкурсу висловили подяку Акмановій Е.О. за активну участь у підготовці та проведенні вказаного культурно-мистецького заходу.

Переконані, що участь у цьому конкурсі-фестивалі стане суттєвим поштовхом для подальшої роботи цього колективу.

Вітаємо зразковий ансамбль танцю «Юнги» та його керівника Акманову Е.О з черговою перемогою і бажаємо нових творчих звершень! 

Нещодавно у Львові завершив роботу Дистанційний Міжнародний Багатожанровий інтернет фестиваль-конкурс «Самоцвіти» - країна безмежних можливостей.

В цілому у конкурсній програмі взяли участь близько 900 дітей та підлітків.

Організатори фестивалю-конкурсу роблять титанічну роботу для самореалізації як дітей, так і їх керівників.

Конкурсанти представляли свою майстерність у хореографії, образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві, театральному та розмовному жанрах, а учасники зразкового вокального ансамблю «Привіт» Обласного палацу культури (керівник Галина Бардадим) вразили членів журі високим рівнем виконавства у вокальному жанрі.

 

Зразковий вокальний ансамбль «Привіт» має у своєму репертуарі понад 100 творів українських та зарубіжних авторів. На конкурс колектив представив два твори: Вакарчука «Не твоя війна» (соліст учасник бойових дій у зоні ООС Валентин Іванов) та «Але ж я його любила» (сл. Діани Гольде, муз. Геннадія Крупника).

Крім того, у конкурсі взяла участь і солістка ансамблю «Привіт» Ілона Дмитричева з піснями «Намалюй» (автор Катерина Комар) та «Сто відсотків щастя» (автор Олексій Малахов).

Офіційне оголошення результатів конкурсу відбулося 3 липня о 10-й годині.

Детальна інформація була направлена електронною поштою керівникам творчих колективів. Важливо, що вона містить не тільки самі результати, а й висновки та рекомендації членів журі, що надзвичайно важливо в умовах карантину.

Дуже оперативно надійшли дипломи, кубки, медалі та пам’ятні подарунки учасникам фестивалю-конкурсу.

За результатами конкурсної програми колектив «Привіт» посів два І місця. Ілона Дмитричева має ІІ місце та приз глядацьких симпатій з медаллю і пам’ятним подарунком.

 

 

Також зразковий вокальний ансамбль «Привіт» отримав подарунковий сертифікат на безкоштовну участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Greecе Agva Fest - 2021» (Греція).

 

Переконані, що участь у цьому конкурсі стане дієвим поштовхом для подальшої плідної роботи цього колективу.

Вітаємо зразковий вокальний ансамбль «Привіт» та його керівника Бардадим Г.Г. з черговою перемогою і бажаємо нових творчих звершень!

З Днем Конституції України! | ЗАЕС

У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави та спираючись на багатовікову історію українського державотворення, ухвалила Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною та дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України.

Саме такі дати укріплюють націю, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. День Конституції України – свято волі, миру і доброї злагоди всіх громадян на основі закону і справедливості.

Колективи Обласного палацу культури вітають всіх зі святом і дарують свої творчі надбання!

Про нашу «Козацьку славу» повідав народний ансамбль «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман).

«Вишивала їх бабуся,

вишивала їх матуся…»

Про цю споконвічну традицію українців вишивати співали учасниці «зразкового» вокального ансамблю «Привіт» (керівник Галина Бардадим).

«У танці сила, радість, щастя жити,

Краса, натхнення, світлі почуття…

Ми теж красу покликані творити,

Бо танець і для нас — це є життя!»

Без збереження звичаїв та традицій народу немає майбуття. Танцювальна композиція «Карусель-колесо» у виконанні «зразкового» вокального ансамблю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова) передала яскравий національний колорит.

Тему народних традицій продовжила ще одна танцювальна композиція «Юнг» на знамениту тему «Щедрика».

Для того, щоб втілювалися мрії в життя, людина повинна мати крила за плечима.

«Людина нібито не літає...

А крила має. А крила має!

А й правда, крилатим ґрунту не треба.

Землі немає, то буде небо…»

Ці слова у далекому 1958 році написала Ліна Костенко. А як вони актуальні сьогодні! Дівчата із зразкового вокального ансамблю «Привіт» (керівник Галина Бардадим) співали про свої крила, про свої мрії…

Ганна Лебідь у супроводі народного естрадного оркестру (керівник Сергій Смирнов) виконала пісню Тіни Кароль «Намалюю тобі зорі».

Останніми роками зав’язалася тісна творча дружба зразкового вокального ансамблю «Фреш-тайм» (керівник Катерина Тихонова) та народного естрадного оркестру (керівник Сергій Смирнов), яка дає свої результати. У їх виконанні прозвучала музична композиція «Вірила» із репертуару групи «Антитіла» зі звернення до всіх жінок України з одним простим посилом: ми, чоловіки, здатні на неймовірні речі. Долати перешкоди, підніматися з колін, йти вперед і підкоряти гори, якщо ми знаємо, що поруч йде жінка, яка вірить в нас.

Сталося так, що українці сьогодні розпорошені по усьому світу

«А нашого квіту по цілому світу

Насіяла доля від рідного поля...»

Українці дихають наповні груди тільки вдома:

«У отчій стороні

Співається мені»

Про це йдеться у музичній композиції «Отча сторона», яку виконав ансамбль пісні і танцю «Чорноморці» (керівники заслужена артистка України Олена Бєлоусова та Антон Кізельман).

Зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва) стверджує- «Так, я люблю Україну!»

Вокально-хореографічну композицію «Ой, гоп, черевички» виконав ансамбль пісні і танцю «Чорноморці» (керівники заслужена артистка України Олена Бєлоусова та Антон Кізельман).

«Україно моя – ти колиска козацького роду,

Ти заново зродилась немов немовля,

Рідна земле моя, ти здобула жадану свободу

Україно, ти пісня моя»

Завершив перше відділення святкової програми народний ансамбль «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман) знаменитим «Гопаком».

Цього року День Конституції співпав з Днем молоді, тому друге відділення було присвячене цьому поколінню. Це свято юності, літа і позитиву – гарна нагода привітати всіх юнаків і дівчат, а також людей, хто молодий душею.

Першими привітали нашу молодь учасники зразкового вокального ансамблю «Фреш-тайм» (керівник Катерина Тихонова) та народний ансамбль «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман) композицією «Earthsong» («Пісня землі»).

Катерина Тихонова, солісти народного ансамблю бального танцю Ліза Засипко і Роман Гусаков, Софія Зотова і Віктор Богуславський у супроводі народного естрадного оркестру (керівник Сергій Смирнов)виконали чуттєвий «Блюз».

Дівчата зразкового ансамблю сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Тихонова) представили композицію «Havana».

«Зразковий» вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим) виконав пісню«Сміливих дівчат» із репертуару групи KAZKA. Це ода GIRL POWER, заклик до всіх дівчат планети: знайте собі ціну і нікому ніколи не дозволяйте себе ображати.

«Хай доля іскриться,цвіте і не в'яне,

Хай рветься в політ, мов крило журавля,

До нових вершин, до мрії, до щастя,

Хай душу наповнять нові відчуття!»

Катерина Тихонова і народний естрадний оркестр (керівник Сергій Смирнов) подарували піснею «Feelinggood», і побажали позитивних емоцій і гарного святкового настрою!

Завершила концертну програму музична композиція «Finesse» у виконані народного естрадного оркестру. З нагоди 24-ї річниці Конституції України щиро зичимо всім суспільної злагоди й миру, родинного щастя, міцного здоров’я, звершення усіх життєвих задумів, невичерпної енергії та творчої наснаги для подальшої плідної праці на благо українського суспільства!

Відео-матеріали ви можете переглянути за посиланням : https://www.youtube.com/playlist?list=PLsZL8mqDPlWqBlr-2wceA3jC0W9aW1g0E

 

20 червня у Палаці культури «Корабельний» проходив перший тур Всеукраїнського відкритого дитячо-молодіжного фестивалю-конкурсу мистецтв «Greattalent 2020».

Його організатори: Міністерство культури України, обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи,громадські організації «Культ-мікс» і  «ArtFest Миколаїв».

Конкурсанти змагалися у хореографічному, вокальному, інструментальному та театральному жанрах.

Обласний палац культури представляв зразковий вокальний ансамбль «FreshTime» (керівник Катерина Тихонова). За результатами конкурсної програми колектив виборов найвищу нагороду - «гран-прі».

Крім того, у фестивалі-конкурсі брали участь і солісти зразкового вокального ансамблю «FreshTime», і також посіли призові місця. Тетяна Вареник  (ІІІ місце), Маргарита Мізерецька та Данило Смоляр (ІІ місця), Анастасія Іванчук та Руслана Волкова (І місця), Ілля Шишлов, Катерина Сосіна та Ангеліна Іванова (гран-прі).

Після довгої перерви, пов’язаної з карантином, учасники колективу були щасливі зустрітися знову на репетиціях та стояти на сцені, тим паче отримати високу оцінку конкурсного журі.

Катерина Ігорівна вважає, що колектив, у черговий раз, доказав високий виконавський рівень.

Вітаємо зразковий вокальний ансамбль «FreshTime» та його керівника Катерину Тихонову з черговою перемогою!

Бажаємо нових звершень і подальших творчих успіхів!

Андрій Чернов, диригент народного духового оркестру Обласного палацу культури, завжди у творчому пошуку. І, навіть, карантин йому не завада!

Перечитуючи поезію члена літературного об’єднання «Стапель» Олександра Мачули, він звернув увагу на вірш «Чужий» (із поетичної збірки «По лезу бритви»), у якому йдеться про глибокі людські почуття:розчарування і душевну біль.

Олександр Миколайович – правознавець за фахом. Почав писати ще у шкільні роки, а вийшовши у відставку став ще й перекладати.

Коли композитор починає створювати свій твір – він обирає засоби художньої виразності, які б найкраще передавали його зміст.

Для написання свого романсу Андрій Васильович обрав тональність до-мінор, яка у багатьох композиторів асоціюється з темними кольорами, суворим драматизмом і смутком.

Як завжди, композитор написав цікаву інструментовку, враховуючи технічні можливості кожної партії.

Цей романс поповнить репертуар нашого духового оркестру, і буде радувати поціновувачів хорошої музики.

14 червня на базі обласного краєзнавчого музею відбувся перший обласний конкурс гумору та сатири «Веселі витребеньки», у якому взяли участь майже 150 талановитих конкурсантів. Вони читали жартівливу поезію, співали пісні, показували пародії, імпровізації, музично-драматичні гумористичні мініатюри.

Тут були широко представлені твори Павла Глазового, Остапа Вишні, Степана Олійника, Петра Ребри, Миколи Сингаївського, Василя Шукайла, Віталія Крикуненка, Віри Холошвій, Миколи Савчука, Василя Юдова та інших авторів.

Учасники виступали у п’яти номінаціях: «Гумор та сатира», «Стендап», «Авторський твір», «Співаний гумор» і «Театральні витребеньки».

У конкурсній програмі брав участь і представник Обласного палацу культури- Максим Ткаченко, учасник театру естрадних мініатюр «Уездный город N»(керівник Семен Бєлий).

 

З раннього дитинства Максим– активний учасник художньої самодіяльності. Він- капітан ІІІ рангу запасу. Всі тяготи військової служби йому допомагали долати пісня та поетичне слово. Зараз увесь вільний час він присвячує аматорському театру та заняттям йоги. Крім того він цікавий автор-виконавець.

Ми маємо честь привітати Максима Ткаченка з перемогою на першому обласному конкурсі гумору та сатири «Веселі витребеньки» у номінації «Співаний гумор» (ІІ місцеу ІІІ-й віковій категорії)! Бажаємо йому натхнення та подальших творчих успіхів!

Чернова Андрія Васильовича добре знають у м. Миколаєві та області як диригента народного духового оркестру Обласного палацу культури та надзвичайно талановитого музиканта. У його творчому доробку понад 20 творів, які  широко представлені у репертуарі цього колективу.

А як же з’являються на світ такі музичні твори?  Що треба для цього? Для будь-якої творчої особистості важливе натхнення, якому сприяють нові враження, сильні емоції і потрясіння. Натхнення не обіцяє ні визнання, ні слави, ні багатства, але воно дає величезну радість творчості.

Натхнення - це іскра, яка спалахує у нашому серці. Це процес, який дає сили і віру в себе. А для творчих людей це дуже важливо!

В умовах карантину Андрій Васильович написав новий авторський твір - «Зізнання». Спочатку це була інструментальна мелодія в стилі блюз, а далі з’явилися ще й слова освідчення коханій жінці. Кожна представниця прекрасної статі мріє почути саме такі слова хоча б один раз у своєму житті.

Автор планує, що «Зізнання» звучатиме і як вокальний твір, і як інструментальний. Один з найкращих вокалістів міста дав згоду на її виконання. Поки що не будемо розкривати його ім’я. Тож попереду – прем’єра, якої вже з нетерпінням чекають прихильники творчості Андрія Чернова!

 

А поки що ви можете переглянути відео на цю тему за посиланням:

https://www.youtube.com/watch

Горбенка Володимира Ілліча добре знають як композитора, аранжувальника і керівника хору ветеранів війни та праці Обласного палацу культури.

Його авторські твори стали вагомим внеском у репертуарну скарбницю багатьох колективів Миколаєва та області.

Свою першу пісню він написав у 80-ті. А нині авторському перу композитора належить понад 40 творів вокально-хорового жанру.

 

Володимир Горбенко співпрацював і співпрацює з відомими миколаївськими поетами: народним артистом України Віктором Кузнєцовим, В’ячеславом Качуріним, Миколою Євтушенком, Віктором Панченком, Юрієм Соколовим, Світланою Іщенко, Віктором Агнянніковим, Валентиною Карпуніною, Василем Столяренком, Юрієм Мироновим та іншими.

А нещодавно, перечитуючи одну із ветеранських газет, його вразила поезія члена літературного об’єднання «Стапель» Наталії Бабіної. У її вірші «Не беда, что прошли наши годы» йдеться про головні цінності старшого покоління - доброту, благородство і честь. Кожен рядок поезії дуже зрозумілий і близький людям цього покоління. Володимир Ілліч написав пісню миттєво, тільки но дочитавши останні рядки вірша, бо вони зачепили струни його душі і пам`яті. Пісня «Не беда, что прошли наши годы» вражає мелодійністю і теплотою.

Ось так у період карантину з`являються нові твори миколаївських авторів. Вони дуже необхідні і авторам для самовираження, і виконавцям, які чекають цікавих творів.

Володимир Горбенко і Наталія Бабіна поки що не мали можливості познайомитися. Але пройдуть карантинні заходи, і хор ветеранів війни та праці Обласного палацу культури обов’язково презентує новий твір і поетесі, і всім любителям гарної пісні! А ми радіємо, що з’явився новий твір цікавих творчих особистостей. Сподіваємося, що це тільки початок їх подальшої співпраці.

 

1 червня до Міжнародного Дня захисту дітей Обласний палац культури спільно з Головним управлінням національної поліції в Миколаївській області розпочали акцію «Путівник до країни «КАНІКУЛИ».

На платформі Іnstagram колективи Обласного палацу культури: зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова), народний ансамбль бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков), зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва), зразковий дитячий вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим), зразковий вокальний ансамбль  «Фреш тайм» (керівник Катерина Тихонова), народний театральний колектив «Камеді-театр» (керівник Наталія Субботіна) та ведуча Анастасія Якименко провели майстер-класи і дали поради як правильно співати, танцювати та змістовно проводити своє дозвілля влітку.

А Головне управління національної поліції в Миколаївській області підготувало пізнавальну вікторину про безпечну поведінку під час канікул.

5 червня відбудеться нагородження переможців пам’ятними сувенірами та смачними піцами від відомої піцерії.

Будемо з нетерпінням  чекати підбиття підсумків і оголошення імен переможців.

Пандемія коронавірусу та карантинні обмеження, які з нею пов'язані, внесли корективи в наше життя. Театри вимушені тимчасово припинити свою роботу та не можуть приймати глядачів. Але театральні діячі не складають руки і знаходять нові способи взаємодії з публікою.

З 10 квітня по 23 травня у м. Києві проходив ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ ІНТЕРНЕТ- КОНКУРС «ТЕАТР. NET» НАС БАЧИТЬ ВЕСЬ СВІТ!!

Для участі у цьому конкурсі були запрошені театральні колективи та режисери професійних, дитячих, юнацьких, студентських, молодіжних, аматорських, інклюзивних театрів, театральних колективів української діаспори.

Конкурсанти надіслали відеозаписи вистав, зіграних протягом 2018 -2020 років.

На адресу оргкомітету надійшли заявки на 175 вистав, з яких 139 вистав було відібрано для участі у конкурсі.

У конкурсній програмі взяли участь 120 театрів з 50 міст України, театри української діаспори з Угорщини, Фінляндії, Латвії, Німеччини та Ізраїлю. Їх усіх об'єднав творчий неспокій та щире бажання творити.

У конкурсі аматорських театрів брав участь і народний театральний колектив «Камеді-театр» Обласного палацу культури (керівник Наталія Субботіна, режисер-постановник Олександр Субботін), який представив виставу «Две кровати, но некстати» за п’єсою «Люкс для іноземців» англійського драматурга- комедіографа Дейва Фрімена

До складу журі увійшли: Віктор Гирич - заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, художній керівник - директор Київського академічного театру юного глядача на Липках, Андрій Білоус - заслужений діяч мистецтв України, директор - художній керівник Київського національного академічного Молодого театру, Віталій Малахов - народний артист України, художній керівник Київського академічного драматичного театру на Подолі, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Дмитро Богомазов - режисер Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка та інші.

В рамках фестивальних заходів відбулась творча зустріч з членом журі Петром Ільченком, режисером-постановником Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, заслуженим діячем мистецтв України.

Дуже важливо, що до програми конкурсу долучилися талановиті, яскраві особистості, які знайшли свій шлях у мистецтві та творять нову українську театральну традицію. Їх професійний та життєвий досвід дуже потрібен українській театральній спільноті в сучасних умовах, особливо тим, хто працює з аматорськими театрами.

Керівники театральних колективів, які брали участь у конкурсі, отримали неоцінений досвід, спілкуючись з кращими фахівцями театрального жанру України. Вони мали унікальну можливість взяти участь у роботі «круглих столів» з членами Експертної ради, переглянути онлайн конкурсні роботи усіх учасників та запозичити довід своїх колег, почути професійні висновки членів журі та експертів.

За підсумками журі народний театральний колектив «Камеді- театр» Обласного палацу культури (керівник Наталія Субботіна, режисер-постановник Олександр Субботін) став лауреатом. Крім того, Олександр Субботін виборов звання лауреата у режисерському конкурсі.

Вітаємо «Камеді-театр» та його керівників з яскравою перемогою! Щиро радіємо його досягненням та бажаємо подальших творчих успіхів!

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602