Під такою назвою 15 жовтня до Дня захисників та захисниць України, Дня Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці в Обласному палаці культури відбулася концертна програма народного ансамблю танцю «Суднобудівник» (керівники Антон та Наталія Кізельман).

«Суднобудівник» нещодавно повернувся з Києва, де проходив VI-й Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського. Хореографічні колективи з усієї України в неймовірній конкуренції боролись за право участі у заключному турі фестивалю-конкурсу. «Суднобудівник» не тільки виборов право участі у фінальному турі конкурсу, а й став лауреатом ІІІ ступеню і взяв участь у гала-концерті на сцені Національної опери України.

Ще декілька днів тому нашому колективу рукоплескала столиця, а цього дня вони радували жителів та гостей Миколаєва.

Антон та Наталія Кізельман глибоко вивчають традиції різних регіонів України, і використовують свої знання у постановках танців, тому глядач вірить їм, і сприймає кожен танець душею!

У колективі вдосконалюють хореографічну майстерність представники різних національностей. І дуже важливо, що наша національна культура стала рідною для кожного із них. Саме це є запорукою миру і злагоди у нашій багатонаціональній Миколаївщині.

Саме український народний танець відтворює темперамент українців, їхню ментальність. Кожен танець «Суднобудівника» має свою сюжетну лінію: від тонкого гумору та чуттєвого ліризму до глибокого патріотизму, і, навіть, трагізму.

Радує, що керівники колективу приділяють дуже ретельну увагу музичному супроводу: тут і оркестрові композиції, тут і вражаюче хорове звучання. Саме музичний супровід тонко підкреслює та доповнює лексику танців.

Керівники колективу Антон та Наталія Кізельман мають багато однодумців, що дозволяє втілювати в життя найсміливіші проєкти. Це команда молодих людей закоханих у народний танець. Керівники колективу особистим прикладом показують високу майстерність виконавства. У них є чому повчитися! А всі разом вони ще не раз скажуть своє слово у хореографії!

А найголовніше - вони люблять життя! Їх яскрава творчість запалює серця, і підкреслює, що наша молодь є надійною опорою української держави!

Концерт викликав великий інтерес у глядачів. Всі були вражені високою сценічною культурою, неймовірно красивими костюмами та захоплюючим темпоритмом всього дійства.

Цей концерт став достойним подарунком до Дня захисників та захисниць України, Дня Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці!

Нехай Господь береже наших захисників і захисниць, нехай міцніють козацькі традиції, а Пресвята Богородиця своїм покровом захищає всіх нас!

10 жовтня відбулася знаменна дата у житті Обласного палацу культури: цього дня вшановували легенду, корифея Обласного палацу культури, хормейстера, композитора, аранжувальника - Володимира Ілліча Горбенка!

6 жовтня нашому маестро виповнилося 80 років від дня народження.

Понад 60 років свого життя він присвятив служінню культурі та її Величності – Музиці!

Держава високо оцінила його діяльність - він кавалер ордену «За заслуги»! Удостоєний Почесної відзнаки Миколаївського міського голови «За заслуги перед містом Миколаїв»!

Цього дня його вітали вельмишановні гості: заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Віталій Бойченко; начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віри Марущак, голова обласної ради ветеранів України Валентина Редька,голова громадської організації «Миколаївська міська рада ветеранів» Віталій Ященко, голова громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини» Олександр Мачула.

Володимир Горбенко - випускник Миколаївського державного музичного училища. Зі словами привітання до нього звернулася заступник директора фахового коледжу музичного мистецтва Світлана Дегтярьова, а ансамбль скрипалів тепер вже фахового коледжу музичного мистецтва (керівник Олена Воскобойнікова, концертмейстер Оксана Бабодій) подарував незабутню «Мелодію» Мирослава Скорика.

10 років Володимир Ілліч був головним хормейстером Миколаївського українського театру драми та музичної комедії. З найщирішими привітаннями до нього звернулася його колега - головний хормейстер тепер вже Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії, заслужений працівник культури України Наталія Авраменко.

Всім присутнім пощастило на зустріч з провідними акторами цього театру - Євгеном Студзінським та Кирилом Полтораком, які подарували чудову музичну композицію!

У концертній програмі також взяли участь колективи Обласного палацу культури: хор ветеранів війни та праці (керівник Володимир Горбенко), керівник народної оперно-вокальної студії Анатолій Сорочан.зразковий вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим), народний ансамбль бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков), солісти зразкового вокального ансамблю «Фрештайм» (керівник Катерина Тихонова), зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова), вокальна група камерного хору «Орфей» (керівник Наталія Бордан), вокальний ансамбль «Чорноморці» (керівник заслужена артистка України Олена Бєлоусова), народний театр мініатюр «Уездный город N» (керівник заслужений діяч естрадного мистецтва України Семен Бєлий) та представники єврейської спільноти, колишні учасники добре відомого ансамблю «Корабели» Микола Бондар та Микола Міценко,віртуозний акордеоніст Віктор Тасинкевич та солістка Ірина Сєрая.

До концерту долучилися член літературного об’єднання «Стапель» Обласного палацу культури Тамара Шевченко та вокальний ансамбль «Джерело» департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (керівник Людмила Охотнікова).

У залі зібралися люди, які добре знають Володимира Ілліча. Вони згадали сторінки життєвого та творчого шляху ювіляра, вдивляючись у фото на екрані.

Віддали належну шану плеяді талановитих митців, з якими пощастило працювати Володимиру Горбенку, серед яких: заслужені працівники культури України Ігор Криворучко, Михайло Кізельман, Ніна Западинська та Володимир Почтаренко. Згадали і його найближчих друзів - Миколу Фрідмана та Бориса Мамонтова.

Надзвичайно талановитий син Ігоря Петровича Криворучка - Дмитро, колишній художній керівник Палацу культури і техніки Чорноморського суднобудівного заводу, заслужений діяч мистецтв України, надіслав тепле відеопривітання. Горбенко Володимир Ілліч - добре відомий самодіяльний композитор, аранжувальник. Його твори стали помітним внеском у творче життя багатьох колективів Миколаєва та області.

Йому належать десятки музично-хорових творів та декілька дитячих музичних казок.

У концертній програмі прозвучали твори Володимира Горбенка на слова Юрія Миронова, В’ячеслава Качуріна, Євгена Соловйова.Юрія Соколова,Миколи Кравченката Петра Паненчука. Родина Горбенків є яскравим прикладом для наслідування. Його дружина - Наталія Костянтинівна - кохання всього життя нашого ювіляра! У цій родині виросли чудові сини: старший Олег підкорює води світових океанів, а Кирило - відомий миколаївський археолог, старший викладач Миколаївського Національного університету імені Сухомлинського, лауреат обласної премії імені Миколи Аркаса, переможець щорічної міської програми «Людина року». З теплими словами привітання він звернувся до свого батька, а донька Кирила Володимировича - Олександра надіслала відео привітання із далекого Ізраїлю.

До поздоровлень приєдналися і директор Обласного палацу культури заслужений працівник культури України Марія Добкіна, заступник директора Обласного палацу культури, заслужений працівник культури України Денис Акманов, голова профспілкового комітету Микола Міценко.

«Многая літа» у виконанні вокального ансамблю «Чорноморці» (керівник заслужена артистка України Олена Бєлоусова) стали заключним акордом цього заходу.

Тож побажаємо Володимиру Іллічуміцного здоров’я, невичерпних сил та енергії, добробуту та творчого натхнення на довгі роки!

8 жовтня в Обласному палаці культури відбувся півфінал Всеукраїнської Ліги Гумору.

До півфіналу дійшли 5 команд:

  • «Dolki and Kabana» (Міжнародний класичний університет імені Пилипа Орлика);
  • «народний» театр естради команда «Агранавти» (Миколаївській національний аграрний університет);
  • «На сцені команда» (м. Київ):
  • команда медиків «Дышите не дышите!» (м. Одеса);
  • команда - переможець минулого сезону – «Лунь» (м. Ірпінь).


Боротьба була дуже запеклою!Жартували на теми, які хвилюють усіх миколаївців: загроза амброзії, маленькі зарплатні і пенсії, щеплення, Соборна площа, вічні «розкопки» на вулиці Московській…

Доречі, суддям цього разу було дуже непросто, адже всі команди демонстрували гарну підготовкута бажання потрапити до фіналу!

Глядачі не встигали «відійти» від жартів одної команди, як в гру вступала наступна та доводила відвідувачів концерту до шаленої хвилі емоцій!

Після двох конкурсів: «Привітання» та «Музичного фрістайлу» команда «Агранавти» набрала найбільшу кількість балів та автоматично потрапила до фіналу.

Всім іншим командам довелося боролися за місце у фіналі на додатковому змаганні –«Ситуаційна розминка».

На розминці учасники команди перевтілитися в будівельників «Миколаївбудмеханізації»та працівників технологічного процесу торгової марки «Оце ковбаса»! Доречи, з жартами на цю тему блискуче впоролися усі команди, але журі визначило найкращих.

За результатами цього змагання до фіналу увійдуть: -

  • «народний» театр естради команда «Агранавти» (Миколаївській національний аграрний університет);
  • «На сцені команда» (м. Київ):
  • команда медиків «Дышите не дышите!» (м. Одеса);
  • команда «Лунь» (м. Ірпінь).

Протягом всього вечора гарний настрій глядачам забезпечувала команда «Легко и Просто».

Всі команди отримали заохочувальні призи від Миколаївського хлібозаводу №1- смачні вертутита ковбасні набори від торгової марки «Оце ковбаса».

 

Фінальні змагання відбудуться 6 листопада в Обласному палаці культури. Вони будуть присвячені 60-річчю гри КВК.

Впродовж всієї розважальної програми з глядачами була добре відома команда КВК «Легко і Просто». Глядачі брали активну участь в іграх, дотримуючись соціальної дистанції та використовуючи засоби індивідуального захисту.

Захід відбувся за підтримки відомого мецената, депутата Миколаївської міської ради, голови громадської організації «Миколаїв – єдина родина» Владислава Чайки.

Керівник проєкту та режисер-постановник – Галина Щетиніна.

29 вересня в Обласному палаці культури відбулися урочистості та концерт до Міжнародного дня літніх людей і Дня ветерана.

Цього дня найдобріші, найласкавіші і найніжніші слова звучали на їх адресу.

Свою глибоку повагу до найповажніших представників нашої держави засвідчили вельмишановні гості, які завітали на це свято, серед них: Олександр Сенкевич, Миколаївський міський голова, Ігор Кликов, помічник народного депутата України Олександра Пасічного, Валентина Редька, голова обласної ради ветеранів України, Віталій Ященко, голова громадської організації «Миколаївська міська рада ветеранів».

Ця концертна програма стала діалогом поколінь, бо у ній брали участь і сивочолі ветерани, і юні виконавці. За плечима найстарших учасників - понад 90 років, а наймолодшим - тільки но виповнилося 10 років.

Миколаївщина - багатонаціональна. У дружній родині нашої області проживає понад 130 національностей та народностей. Цього разу була яскраво представлена білоруська пісня, адигейський, китайський і гуцульський танець.

Відкрила концертну програму музично- поетична композиція за мотивами творів Ісаака Шварца та миколаївського поета Олександра Мачули у виконанні лауреата всеукраїнських конкурсів читців Галини Сучиліної, м. Миколаїв та Ольги Арнаго (рояль), м. Первомайськ.

Старше покоління - це золотий фонд нашого суспільства, скарбниця досвіду і знань.

Хор ветеранів війни та праці Обласного палацу очолює кавалер ордену «За заслуги» Володимир Горбенко. Днями Володимиру Іллічу виповниться 80 років від дня народження. Він присвятив понад 60 років служінню культурі. Його можна, поправу, назвати корифеєм Обласного палацу культури, бо працює з дня його заснування.

І творчий вечір на його честь відбудеться 10 жовтня о 15-й годині в Обласному палаці культури!

На свято прибуло багато учасників з різних куточків Миколаївщини та обласного центру.

Цього року успішно пройшов дистанційний обласний конкурс «Коли в душі живе натхнення, у якому брали участь виключно представники старшого покоління.

Дехто із переможців цього конкурсу цього дня порадував глядачів своєю майстерністю, зокрема: народний ансамбль української пісні «Червона калина» Первомайського міського центру культури (керівник Ольга Попова), інструментальний дует у складі Олександра Пащенка та Олександра Коваленка Шевченківського сільського клубу Шевченківської сільської ради Миколаївського району, Валентина Корякіна, яка представляє Миколаївське обласне національно-культурне товариство білорусів «Голос Радзімы», танцювальний дует у складі Тетяни та Сергія Голубєвих, м. Миколаїв, Андрій Чернов у супроводі інструментального ансамблю Обласного палацу культури у складі: Віктора Тасинкевича, Романа Борисенка та Василя Керенікевича, вокального дуету у складі Ірини Сєрої та Микоиа Міценка, фольклорний ансамбль «Озеряни» Центру дозвілля Афанасіївського старостинського округу Баштанського району (керівник Ніна Шапір, музичний керівник Наталія Підгорна), хор «Хвилі Інгулу» ветеранської організації Калинівського сільського клубу Миколаївського району (керівник Микола Іценко), вокальний ансамбль «Лиманівські зорі» Лиманівського сільського клубу Галицінівської об’єднаної територіальної громади (керівник Сергій Реутов), вокальний ансамбль «Джерело» департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (керівник Людмила Охотнікова), народний хор «Ветеран» Очаківського міського Палацу культури (керівник Антоніна Гай, диригент Вікторія Гудкова).

Присутніх порадувала і виконавська майстерність студентів хореографічної спеціалізації фахового коледжу культури і мистецтв (викладачі заслужений працівник культури України Ольга Дорошина і Олена Божко) та солістів народного ансамблю бального «Грація» Обласного палацу культури Анни Коваль та Данііла Лещинського (керівник Роман Гусаков).

Завершила святкову програму музично- хореографічна композиція «Буде мир» у виконанні Анастасії Коваль, «зразкового вокального ансамблю «Привіт» (керівник Галина Бардадим) та зразкового ансамблю танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова).

Глядацька аудиторія, в якій були переважно люди поважного віку, з великою інтересом переглянула всю програму! Ці люди пишаються тим, що представники їхнього покоління не розгубили творчої енергії і залишаються прикладом життєлюбства!

Ведучі: Анастасія Коваль та Роман Власенко.

Режисер-постановник Тамара Андрієвська.

28 вересня в Обласному палаці культури відбулася церемонія нагородження переможців 13-го еко-проєкту «Міські квіти. Літо - 2021».

Цей проєкт реалізується щорічно адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради з визначенням переможців у відповідних номінаціях: «Квіти біля будинку», «Квіти на балконі», «Підприємство-сад», «Квіти біля школи», «Мій квітучий дитячий садок».

 

Із року в рік зростає інтерес до проведення конкурсу, збільшується число його претендентів. За 13 років у ньому взяли участь понад 1500 учасників, які реалізували нагальну потребу кожного – творити добро.

За час проведення конкурсів з'явилося багато чудових квітників і ландшафтів, створених жителями Заводського району. Важливо, що змінюється свідомість городян, їх ставлення до природи і суспільства.

Учасники конкурсу старанно і наполегливо прикрашають та оздоблюють свої ділянки заради затишку, краси та любові до рідного міста, залучаючи до цього молоде покоління.

У церемонії нагородження взяли участь заступник міського голови Дмитро Лазарєв та голова адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради Віктор Дмитрук.

Перемогу у конкурсі «Підприємство-сад» вибороло товариство з обмеженою відповідальністю «Миколаївський завод залізобетонних виробів» (голова товариства Віктор Кисличенко).

Перемогу у номінації «За багаторічний особистий внесок у благоустрій та озеленення рідного міста» в конкурсі «Квіти біля дому» здобули Людмила Процей, Катерина Кубрак та Володимир Кубрак.

Миколаївська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа- інтернат № 3 (директор Ірина Селіванова-Зеркаль) стала переможцем у конкурсі «Квіти біля школи».

А дошкільний навчальний заклад №51 «Супутник» (завідувач Олена Чернова) - найкращим у конкурсі «Мій квітучий дитячий садок».

Подружжя Надії та Миколи Вдовиченків отримали перемогу у конкурсі «Квіти біля дому».

А найкращі «Квіти на балконі» вирощує Ірина Павлова, яка стала переможницею у відповідній номінації.

У 2013 році Оргкомітет цього проєкту заснував щорічний приз «Пам'яті Володимира Дмитровича Чайки», якого у Миколаєві і дотепер називають народним мером та патріотом свого міста.

За перемогу в номінації «Креативний підхід до створення ландшафту» в конкурсі «Квіти біля школи» щорічним призом «Пам'яті Володимира Дмитровича Чайки» нагороджена Миколаївська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 (директор Галина Макарова).

У концертній програмі взяли участь ансамбль класичного танцю «Гранд Па» (керівник Юліана Джулай), вокальний ансамбль «Чорноморці» (керівник заслужена артистка України Олена Бєлоусова), учасники зразкового ансамблю танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова), зразковий вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим), народний ансамбль танцю «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман), керівник народної оперно-вокальної студії Анатолій Сорочан, соліст зразкового вокального ансамблю «Привіт» Іван Курбатов, інструментальний дует у складі Андрія Чернова та Віктора Тасинкевича, заслужена артистка України Олена Бєлоусова та зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена», народний ансамбль бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков), зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алєксєєва), зразковий вокальний ансамбль «Фрештайм» (керівник Катерина Тихонова).

Режисер-постановник – Ганна Якименко.

Присутні ще довго спілкувалися, і кожен із них радів, що є люди, які роблять наше місто красивим і привабливим, незважаючи попри усі труднощі. Своїм відношенням до справи вони стверджують, що саме краса врятує світ…

Нехай наше місто буде завжди квітучим і красивим, а життя кожного городянина наповнене душевним теплом, радістю і благополуччям!

Днями зразковий ансамбль танцю «Юнги» Обласного палацу культури (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова, балетмейстер Тетяна Котенко) брали участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «ОСІННІЙ PERFORMANCE», який відбувся в рамках проєкту «Щасливе дитинство у колі друзів» (м. Дніпро).

 

Майстерність колективів оцінювало високопрофесійне журі, яке очолила Островська К.В., заслужений працівник культури України, доцент, завідувач кафедри народної хореографії Харківської державної академії культури.

Журі відзначило високий рівень підготовки конкурсантів, велику кількість учасників з різних куточків України, які взяли участь у цьому заході.

 

До цієї поїздки дуже ретельно готувався і наш зразковий ансамбль танцю «Юнги», знаючи про сильних суперників.

А все ж, і цього разу «Юнги» - кращі із кращих! Вони отримали Диплом «Зірка fest», привезли додому три Дипломи лауреата І ступеня серед учасників молодшої, середньої та старшої вікових категорій. Також колектив отримав Диплом лауреата ІІступеня у молодіжній віковій категорії.

Програма перебування нашого колективу у Дніпрі була дуже насиченою. Їхзапросили взяли участь ще й у відкритому фестивалі «Dniproartspacestars», який проходив у парку імені Тараса Шевченка. Ансамбль «Юнги» і тут показав свої високі професійні досягнення та порадував яскравим творчим виступом і членів журі, і численних глядачів.

 

«Юнги» вдячні Обласному палацу культури за створення відповідних умов для підготовки конкурсної програми та вирішення організаційних питань щодо участі у конкурсі-фестивалі.

Колектив впродовж багатьох років тісно співпрацює з батьками. Саме за їх фінансової підтримки відбулася ця поїздка.Саме партнерство з батьками допомагає вирішити багато нагальних питань, і сприяє його успішному функціонуванню.

Творча зрілість зразкового ансамблю танцю «Юнги», їх професіоналізм і високий художній смак завжди були запорукою успіхів на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях.

Переконані, що так буде й надалі! Вітаємо з гучною перемогою та бажаємо колективу «Юнги» подальших творчих успіхів!

Обласний палац культури впевнено повертається до проведення гумористичних змагань серед дітей та підлітків. Тривалий час цей напрямок роботи не мав своєї реалізації. Галина Щетиніна і її команда КВК «Легко і Просто» мають великий досвід у цьому напрямку, тому саме вони взялися за цю необхідну роботу.

26 вересня концертна зала Обласного палацу культури знову була наповнена дитячими жартами, сміхом, та вигуками вболівальників! Цей день поклав початок створенню Ліги гумору junior.

«До цієї події ми йшли багато років», - розповідає головний редактор «Ліги гумору junior» Анатолій Дишлик, - «то часу не було, то грошей бракувало, і, нарешті, все склалося!».

Знайшлись люди, які об’єднали талановиту молодь у загальноосвітній школі № 7, це керівник команди Катерина Машинецька.

Команду «Smilekids» очолив добре відомий Андрій Нерода.

Ще одну із команд сформувала Юлія Севлісян, яка з дитинства грала в командах КВК .

Варто зазначити, що ця гра взагалі виявилася фантастичною! Тут зібралися рівні серед рівних, тому суддівська команда вирішила поділити перше місце серед двох команд: «Ділова ковбаса» (м. Миколаїв) та «Хом’яки»! (селища Антонівка Херсонської області).

Юні обдарування Обласного палацу культури та гімназії №2 стали учасниками команди «Ділова ковбаса».

Ще дві команди - «7- й квартал», та «Smilekids» посіли друге місце. Команда з Одеси «Мишка и пончики» – третє місце!

Всі команди отримали кубки, торти від торгової марки «Миколаївській Наполеон», піци від мережи піцерій «Челентано», смачні подарунки від торгової марки «Оце ковбаса».

Також всі учасники отримали ексклюзивні пряники ручної роботи від студентської ради Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова!

Спеціальний приз отримали юні ведучі - учениці загальноосвітньої школи № 59 Ніна Батку та Єлизавета Ващенко, які разом з досвідченим Сергієм Сігідой блискуче провели цю гру!

Зразковий вокальний ансамбль Обласного палацу культури «Фрештайм» (керівник Катерина Тихонова) відкривав змагання та разом з усіма командами виконали фінальну пісню.

Впродовж всієї розважальної програми з глядачами була добре відома команда КВК «Легко і Просто». Глядачі брали активну участь в іграх, дотримуючись соціальної дистанції та використовуючи засоби індивідуального захисту.

Захід відбувся за підтримки відомого мецената, депутата Миколаївської міської ради, голови громадської організації «Миколаїв – єдина родина» Владислава Чайки.

Керівник проєкту та режисер-постановник – Галина Щетиніна.

23 вересня в Обласному палаці культури відбулися заходи в рамках обласної цільової програми «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області на 2019-2021 роки» та «Днів єврейської культури на Миколаївщині».

Серед гостей були представники управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, етнічних спільнот області, Миколаївської єврейської громади, шанувальники єврейської культури.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації - начальник відділу у справах національностей та релігій Андрій Шостакта голова Миколаївської міської ради національних товариств Анар Ахундов.

Днями національно-культурному товариству (голова Семен Бєлий) виповнилося 10 років з дня його заснування. З народи цієї події Асамблея Національностей України надіслала Почесну Грамоту.

 

За свою багатовікову історію існування єврейський народ зберіг свою мову, віру і традиції.

Він пережив багато драматичних подій. В страшному пеклі Голокосту загинули понад 100 тисяч євреїв - мешканців Миколаївської області, а також завезених з інших регіонів. А загальне число загиблого європейського єврейства -шість мільйонів.

Йдуть роки, і євреї повертаються до рідної мови, стародавніх традицій та культури.

Єврейська культура, як і культури інших національних спільнот, розквітає у незалежній соборній Україні.

Миколаївщина - багатонаціональна. У дружній родині нашої області проживає понад 130 національностей та народностей, серед них і представники єврейського народу.

Організатори свята: Миколаївське обласне єврейське національно-культурне товариство, Асамблея Національностей України, Миколаївська міська Рада національних товариств за підтримки управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, Обласного палацу культури, депутата Миколаївської міської ради Олександра Медвєдєва, Михайла Юдіна (м. Первомайськ), Благодійного фонду Григорія Курганського.

Цього вечора присутні мали можливість переглянути експозицію виставки, у якійвзяли участь працівники Миколаївської універсальної наукової бібліотеки та єврейські товариства області.

Відкрив гала-концерт народний ансамбль танцю «Суднобудівник» Обласного палацу культури (керівник Антон Кізельман).

У святковій програмі були широко представлені різні жанри самобутнього мистецтва єврейського народу.

Серед виконавців –заслужений артист естрадного мистецтва України Іван Носик, лауреат всеукраїнських конкурсів, солістка Миколаївської обласної філармонії - Наталія Ковальова, лауреат міжнародних та всеукраїнських фестивалів Наталія Сиротюк, лауреат всеукраїнських фестивалів – ансамбль єврейського танцю «Сімха» ( керівник Олександр Сметанін), клезмерський ансамбль (керівник Андрій Чернов), Олена Луценко, ДамиляТурганова, Олександр Яцина, представники Вознесенської єврейської спільноти - Борис Соколовський та Володимир Гіль, представники Первомайської єврейської громади – Михайло Шефкін, Ольга Пашковська та заслужений діяч естрадного мистецтва України, співак, композитор Олександр Гончар, соліст народної оперно-вокальної студії Обласного палацу культури Олександр Березанський, актори народного театру мініатюр «Уездный город N» (керівник Семен Бєлий).

Глядачі ще довго не розходилися, і обмінювалися своїми враженнями. Вони сподіваються, що наступного року неодмінно зустрінуться знову.

Саме під такою назвою відбулося відкриття 54-го навчально-творчого сезону Обласного палацу культури. Його присвячено 30-річчю незалежності України, дню області та дню міста Миколаєва.

Цього чудового осіннього вечора заступник голови облдержадміністрації Гранатуров Ю.І. вручив відзнаку голови Миколаївської обласної державної адміністрації – ювілейний знак «30 років Незалежності України» керівнику зразкового ансамблю танцю «Юнги», заслуженому працівнику культури України Акмановій Е.О.

І дотепер звучить слава про корифеїв Палацу: заслужених працівників культури України Криворучка І.П., Западинську Н.Г.,Кізельмана М.Г. та Почтаренка В.Г.

Нині тут успішно працюють представники творчої еліти області, які мають високі державні нагороди: заслужений працівник культури України, директор Обласного палацу культури Добкіна М.М., заслужена артистка України, заступник директора Обласного палацу культури, керівник вокального ансамблю «Чорноморці» Бєлоусова О.Л., заслужений працівник культури України, керівник зразкового ансамблю танцю «Юнги» Акманова Е.О., кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, диригент хору ветеранів Горбенко В.І.

Саме тут служать своєму покликанню безмежно віддані творчі особистості, яким під силу реалізувати культурно-мистецькі проекти будь-якого масштабу і рівня. Це вони роблять все для того, щоб Обласний палац культури був брендом високої якості в області культури.

Дійсно, Палац - благословенне місце, де спалахують яскраві творчі зірки і зірочки. Керівники аматорських колективів виховують із маленьких пташенят гордих і граціозних лебедів, показують віртуозні можливості інструментального виконавства, розширюють голосові діапазони і змушують битися наші серця в такт улюбленим мелодіям, розкривають широку палітру драматичних творів і збагачують дозвілля жителів міста та області.

Фото-зоною слугував найкращий фонтан міста, який ще вдень грав всіма кольорами веселки, а з настанням сутінків перетворився у яскраве світлове шоу.

Ведучі Ганна Чернятова та Роман Власенко допомогли зробити цікаву презентацію творчих колективів та налаштувати всіх на цікаве дійство.

У програмі взяли участь провідні колективи Обласного палацу культури: зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова), зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексеєва), зразковий вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим), народний ансамбль танцю «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман), народний ансамбль бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков), солісти народної оперно-вокальної студії (керівник Анатолій Сорочан),учасники студії класичного танцю «GrandPas» (керівник Юлія Джулай),артисти-аматори народного молодіжного театру «Парадокс» (керівник Лілія Гупало) та народного театрального колективу «Камеді-театр» (керівник Наталія Субботіна), віртуозний акордеоніст Віктор Тасинкевич, солісти-вокалісти: заслужена артистка України Олена Бєлоусова,Анастасія Коваль, Анастасія Піднебеснова, Іван Петричкович, Ілона Дмитричєва, Ярослав Стремецький, Дар`я Майорович, Катерина Ломакова, Ірина Сєрая.

Режисер-постановник Галина Щетиніна.

Завершив програму зразковий вокальний ансамбль «Фреш-тайм» (керівник Катерина Тихонова). Всі прихильники цього колективу в очікуванні трансляції третього випуску грандіозного талант-шоу «Співають всі!», який відбудеться на каналі «Україна» 11 вересня. Глядачі познайомляться з талановитими учасниками, які спробують завоювати любов самого народного в країні на чолі з Наталею Могилевською.

Наш колектив «Фреш-тайм» отримав унікальну можливість виступити перед сотнею українських співаків, композиторів, поетів, хореографів, телеведучих, блогерів і шоуменів. Тож вболіваємо за наш колектив 11 вересня!

Сьогодні у батьків є всі підстави пишатися тим, що їх дітям пощастило оволодівати азами майстерності саме в Обласному палаці культури.

Переконані, що незабаром творча родина Обласного палацу культури поповниться новими обдаруваннями, які будуть успішно вписувати сторінки в історію провідного клубного закладу області.

Захід відбувся за підтримки:

-Олени Буберенко, начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації;

-Володимира Фроленка, першого заступника голови Миколаївської обласної ради;

-Геннадія Ташлика, депутата Миколаївської обласної ради;

-Ольги Григор`євої, депутата Миколаївської обласної ради;

-Валентина Бойка, депутата Миколаївської обласної ради;

-Олександра Мосіна, депутата Миколаївської обласної ради;

-Владислава Чайки, депутата Миколаївської міської ради;

-мережі піцерій для всієї родини «Челентано».

«Де синєє небо та жовті поля.
Хай квітне щаслива моя Україна!»

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі, Верховна Рада  Української Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної української держави.

З того часу український народ відзначає державне свято – День Незалежності 24 серпня.

Серед основних  заходів Обласного палацу культури до 30-ї річниці незалежності України хочеться відзначити святкову концертну програму, яка відбулася на імпровізованій сцені по вулиці Соборній.

Символічно, що відкрив святкову програму  вокальний  ансамбль «Чорноморці»  та його керівник -  заслужена артистка України Олена Бєлоусова піснею Костянтина Меладзе на вірші Діани Гольде «Квітка душа». Квітка – образ, що розкриває ідею держави. Вона росте та квітне, поєднуючи у собі розмаїття символів. Квітка є одним з найдавніших символів в орнаментально-знаковій культурі України.  .

Зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова) має високий авторитет в нашій області, його добре знають в Україні та за її межами.

Репертуар ансамблю заснований на кращих традиціях української народної хореографії. Саме такі танцювальні композиції  були представлені у цій концертній програмі: «Весна», «Ляльки-мотанки», «Пір'ячко», «Українська полька». Присутні тепло зустрічали  виступи колективу, бо він радував своєю майстерністю і чудовими костюмами. 

Слухачі з особливою радістю зустрічали виступ  керівника народної оперно - вокальної студії Анатолія Сорочана. Його високий професіоналізм,  щирість і відкритість - запорука багатолітнього успіху. Анатолія Олександровича з нетерпінням чекають, бо він запалює серця слухачів  своєю творчою енергією.

Декілька популярних пісень виконала солістка Обласного палацу культури Ірина Сєрая. Вона теж має коло свої прихильників.

Віртуозність гри та репертуарна палітра  Віктора Тасинкевича вражає найвибагливішого слухача. От і цього дня шанувальники інструментального жанру мали нагоду насолоджуватися грою одного з найкращих музикантів міста та області.

Зразковий вокальний ансамбль «FRESH TIME»  (керівник Катерина Тихонова) презентував слухачам  ряд сучасних естрадних творів, які  виконали Ілля Шишлов, Іван Петричкович, Анастасія Піднебеснова, Ярослав Стремецький, Руслана Волкова Ангеліна Іванова та  Мілана Косніковська.

Зазвичай «FRESH TIME»  виконує твори зарубіжних та вітчизняних композиторів, а також твори написані керівником колективу.

Концертні композиції, ансамблеві номери  народного ансамблю бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков) вражають своєю вишуканістю, оригінальністю, бездоганною технікою виконання та яскравими костюмами. От і цього святкового дня погляди присутніх були спрямовані на виступ  колективу та його солістів: Святослава Дишлевука, Надії Порух, Володимира Макарова та Поліни Паламарчук.

Для зразкового  ансамблю сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва), як і для нашої держави,  цей рік є ювілейним. Незабаром  колектив відзначатиме своє 25-річчя. Впродовж всього  періоду  свого існування  він пропагує різні напрямки сучасної хореографії.

Виступ «Пасадени» подарував присутнім чудовий святковий настрій.   

     

Великий концертний блок підготував  зразковий  вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим).  У ньому прозвучали як ансамблеві композиції, так і  малі вокальні форми та сольні номери у виконані Анастасії Коваль, Анастасії Костіної, Марії Омельчук,Івана Курбатова. Керівник колективу  віддає перевагу творам патріотичного спрямування.  Дух патріотизму, який переповняв серця  присутніх на святкових заходах, співпадав з тематикою виступу колективу,  тому  слухачі  так жваво реагували на кожен номер виступу.

Програма Обласного палацу культури передбачала і цікаві ігрові програми, які провели Анастасія Коваль і Роман Власенко та учасники народного театрального колективу «Камеді-театр» (керівник Наталія Субботіна).

Ведучі програми:  Анна Чернятова та Юрій Вдовиченко

 Режисер-постановник – Галина Щетиніна.

Творчі колективи Обласного палацу культури також долучилися до великого святкового концерту, який відбувся уже ввечері на Соборній площі, серед них: зразковий  вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим), зразковий   ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва), вокальний  ансамбль «Чорноморці»  (керівник  заслужена артистка України Олена Бєлоусова) та Катерина Тихонова.

 Також до Дня Державного Прапора України та 30-річчя незалежності України  23 серпня 2021 року вокальний  ансамбль «Чорноморці»  (керівник  заслужена артистка України Олена Бєлоусова)дав велику концертну програму на центральній площі міста Нового Бугу. У програмі прозвучали українські народні пісні та твори сучасних українських композиторів. Солісти: заслужена артистка України Олена Бєлоусова, Дарина Змеул, Антон Ладний та Ольга Сторожук.

Так, культура Миколаївщини багата талантами.  І наші творчі здобутки ми даруємо тобі, Україно!

Бажаємо всім тим, хто збагачує культуру і мистецтво нашого Причорноморського краю, подальших творчих успіхів!

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 474-532

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602