16 червня учасники народної оперно-вокальної студії Обласного палацу культури (керівник Анатолій Сорочан) зібрали найвибагливіших шанувальників вокального мистецтва.

 

Впродовж багатьох років з колективом працюють концертмейстери - Анжеліка Кравецька та Ольга Пилипенко, партія віолончелі - Надія Домуз.

У репертуарі студії концертне виконання творів світової оперної класики, арії із відомих оперет, пісні українських та зарубіжних композиторів.

Кажуть, що в опереті потрібно співати, як в опері, грати, як у драматичному театрі, а танцювати, як у балеті. Оперета переносить нас у безтурботний, і майже казковий світ.

Нашу концертну програму відкрив дует Сільви та Едвіна у виконанні Наталії Бордан та Анатолія Сорочана. Так, жінка робить світ прекрасним. Саме їй присвятив свою неперевершену оперету «Сільва» угорський композитор Імре Кальман.

Олександр Березанський представив пісеньку Боні з цієї ж оперети.

Анатолій Новіков увійшов у музичну культуру як видатний композитор-пісняр. Його пісні є своєрідним музичним літописом. «Аріозо матері» з кантати «Нам потрібен мир» передає біль і страждання мільйонів матерів, які чекають своїх синів з війни. Цей твір прозвучав у виконанні Лілії Шевчук.

Серед усіх музичних жанрів Михайло Глінка віддавав перевагу вокальній ліриці. Створення романсів було для композитора нагальною потребою, найважливішим засобом самовираження, нерозривною часткою власного бутя. Олексій Широков зумів передати повноту драматичної експресії у романсі «Сумнів».

В основі популярної «Пісні Співака за сценою» із опери Антона Аренського «Рафаель» лежить італійська народна мелодія. Яскравий колорит італійської музики зміг передати Валентин Бойко. Його виступ тепло сприймали слухачі.

Французький композитор Лео Деліб написав чимало опер. Проте, багато мистецтвознавців та шанувальників його творчості сходяться на думці, що саме «Квітковий дует» із опери «Лакме» увічнив його ім'я. Цей твір виконали Галина Хімченко та Лілія Круміленко.

Самсон і Даліла» - одна з найкращих опер Сен-Санса. Арію Даліли «Відкрилася душа» виконала Тетяна Герман.

Тетяна Хімченко та Денис Печенюк представили арії з опери «Весілля Фігаро» Вольфганга Амадея Моцарта.

«Пісня Сольвейг» Едварда Гріга стала символом любові і вірності. Світлані Ромак вдалося передати красу інтонаційних особливостей норвезької музики.

Пісня «Жорстоке серце»» написана італо-американським композитором Сальваторе Карділло для всесвітньо відомого тенора Енріко Карузо. Цей твір виконували такі популярні співаки як Лучано Паваротті, Пласідо Домінго і Франко Кореллі. У нашому концерті її заспівав Андрій Стрельцов.

Поліна Мироненко виконала «Заборонену мелодію» Станислао Гастальдона. У пісні йдеться про те, що мати забороняє доньці слухати серенаду, яку для неї співає закоханий юнак. Але як тільки мати йде з дому, вона вибігає на балкон і не тільки слухає, а й сама підспівує.

Франческо Сарторі – автор знаменитого «Time to say goodbye» («Час прощатися»). Ця музична композиція неодноразово очолювала хіт-паради багатьох європейських країн. Цього разу вона прозвучала у виконані Наталії Бордан та Андрія Стрельцова. Ударні - Валентин Шевченко.

Арія Грьоміна «Любви все возрасты покорны» із опери Петра Ілліча Чайковського «Євген Онєгін» має елегійні риси та пронизана шляхетним, мужнім ліризмом. За сюжетом опери величний і благородний князь шалено любить свою молоду дружину. Він безмежно вдячний їй, називає її променем сонця, що осяяв його життя. Лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва Данііл Санітар майстерно перевтілився в образ Пушкінського персонажу.

Композитор Вінченцо Белліні вважав свою оперу «Норма» шедевром і говорив, що якщо раптово трапиться якесь стихійне лихо, то єдиний твір, який просто необхідно буде врятувати - це «Норма». Каватину Норми з цієї опери виконала лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва Лілія Круміленко.

Дмитро Вінніков і Олександра Чайковська, незважаючи на свій юний вік, вже дуже вправно володіють навичками академічного вокалу. Радує, що їх майстерність гідно оцінюють слухачі, і вони вже мають своїх прихильників.

До речі, Олександра Чайковська нещодавно стала лауреатом І премії ХІV-го Міжнародного вокального конкурсу, який проходив у м. Парижі.

У цій концертній програмі Дмитро та Олександра представили творчість Антона Рубінштейна, Дмитра Смольського та Миколи Римського-Корсакова.

Завершили програму солісти народної оперно-вокальної студії Обласного палацу культури та їх керівник - Анатолій Сорочан.

Побажаємо цьому колективу подальших творчих успіхів і будемо чекати на нові зустрічі!

 

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 474-532

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602