За руки взявшись Березень з Весною,

Легкий підсніжно-ніжний вальс танцюють…

Весна – чудова пора року! Природа прокидається, наповнюючись енергією життя! А у творчих людей душі переповнені натхненням, тому вони готові творити, і щедро ділитися своєю творчістю. Саме у цьому вони вбачають свою головну місію.

 

10 березня в Обласному палаці культури відбувся концерт народної оперно-вокальної студії (художній керівник Анатолій Сорочан).

Відкрили концертну програму солісти народного ансамблю бального танцю «Грація» Ангеліна Бахтій та Мілош Петрович «Весняним вальсом» Йоганна Штрауса.

Весна і вальс – це слова синоніми, тому студія приділила багато уваги саме вальсу.

Соліст студії Олександр Березанський виконав твір Джованні де Ботарі «Знову заспіваю».

Знаменитий романс Михайла Шишкіна «Ночь светла» надзвичайно красивий. В ньому плавно ллється мелодія, поетичний текст передає глибину почуттів і образів. Солісту студії Едуарду Драгану вдалося передати зміст твору слухачам.

Микола Зубов присвятив сорок два романси відомій співачці ХІХ століття Анастасії Вяльцевій, серед них і романс «Під чарівною ласкою твоєю», який прозвучав у виконанні Тетяни Герман.

Вальс «Доля» СідніБайнеса входить до репертуару кращих професійних колективів. Його виконують як інструментальні колективи, так і вокальні. У нашій програмі він прозвучав у виконанні Катерини Гінтер.

«Коли заснули сині гори» Анатолія Кос-Анатольського входить до золотого фонду української естради. Автор сміливо залучає до звукової палітри терпкий присмак гуцульського народного колориту.

Слухачі дуже тепло сприймали виступ Галини Гавриш.

Людина завжди прагнула відобразити у художній формі глибину своїх почуттів, найпотаємніші подихи душі. Винятковість переживання породжує музичну інтонацію, що стає сутністю художнього образу романсу, який посів помітне місце у мистецькій скарбниці.

Точний авторський текст жартівливого романсу Олександра Дюбюка «Вулиця, вулиця» не зберігся, але завдяки своїй популярності дійшов до нашого часу у кількох різних редакціях. Його виконав військовослужбовець Дмитро Шиманський, якого вже встигли полюбити миколаївські слухачі.

Український романс - це цілюще джерело, з якого ми черпаємо почуття краси, ніжності, вічності. Це трепетний спів серця. Відомий український композитор Оскар Сандлер писав музику до кінофільмів. У 1959 році на Одеській кіностудії вийшла у прокат лірико-музична комедія «Чорноморочка». Пісня із цього кінофільму «Засихає в степу материнка» популярна і дотепер. У нашій програмі її виконала Лілія Шевчук.

Простота і мелодійність – основні риси музики Чезаре Біксіо. У піснях до кіно композитор використовує характерні елементи неаполітанської народної музики. Твір «Кораблі» прозвучав у виконанні Валентина Бойка.

Народна оперно-вокальна студія бере до свого репертуару кращі зразки оперного мистецтва та оперет. «Дует Стелли і містера Ікс» із оперети «Принцеса цирку» Імре Кальмана прозвучав у виконанні Тетяни Герман та Олександра Березанського.

Учасники студії - мають різні професій, а в творчості вони черпають натхнення і бажання жити на повну силу. Світлана Ромак - висококваліфікований лікар, а на сцені вона – прима. Цього разу у її виконанні прозвучав «Сента - вальс» Альберта Коутса. Як завжди вона збирала букети квітів від вдячних слухачів.

Андрій Стрельцов не дуже давно співпрацює зі студією, проте з кожнимвиступом росте його майстерність. Він виконав пісню «Рибак з Позілікко» («Закоханий рибак») Ернесто Тальяферрі.

Пісні Ісака Дунаєвського переходять із покоління в покоління, їх співають в усьому світі. Це золотий фонд музичної класики. Саме Дунаєвський заклав основи масової пісні. Його добре відому пісню «Мовчання» виконала Галина Хімченко.

Для багатьох молодих виконавців участь у роботі народної оперно-вокальної студії є творчою лабораторією, де вони вдосконалюють свою майстерність на оволодівають секретами роботи на сцені. Слухачі кожного разу купають у своїх оваціях молодих солістів-вокалістів - Маргариту Горковенко, Дмитра Віннікова. Олександру Чайковську, Дениса Печенюка, Полину Мироненко, Дар`ю Колісан та інших. За ними майбутнє професійного мистецтва.

До Лілїї Круміленко вже давно прийшло визнання на міжнародних та всеукраїнських конкурсах вокального мистецтва. Сьогодні вона разом з Сорочаном А.О. докладає зусиль для подальшого розвиту студії.

Анатолій Сорочан має велику кількість прихильників свого таланту. Він є зразком людяності та професіоналізму. Анатолій Олександрович безмежно вдячний своєму слухачу.

«Друзья мои, я очень рад,

Что Вы пришли на маскарад,

И прошу Вас всех,

Чтоб царил здесь смех»

Так звернувся Анатолій Олександрович до присутніх словами одного з головних героїв оперети Йоганна Штрауса «Летюча миша».

У фіналі прозвучала «Заздравна» Ісака Дунаєвського.

Виступи учасників студії супроводжували концертмейстери

Анжеліка Кравецька та Ольга Пилипенко. Партія віолончелі - Надія Домуз.

Ця концертна програма була достойним дарунком до Міжнародного жіночого дня.

Будемо чекати на нові концертні програми народної оперно-вокальної студії!

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          http://www.hochu-bilet.com

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602