25 листопада у концертному залі Обласного палацу культури відбувся золотий ювілей  перлини Миколаївщини - народної оперно-вокальної студії (хормейстер Анатолій Сорочан) з нагоди 50-річчя від дня її створення.

Цього дня керівник та учасники колективу отримали нагороди та квіти від офіційних осіб. У привітальному слові начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Димитров М.Ф. сказав дуже глибоку думку: «Розкриваючи себе, ви розкриваєте нас!».

Сорочан А.О. отримав Подяку народного депутата України Бориса Козиря, яку вручив його помічник Вербицький С.В.

 Директор КЗК «Обласний палац культури», заслужений працівник культури України Добкіна М.М. привітала всіх присутніх та вручила грамоти найактивнішим учасникам.

Історія славнозвісного колективу розпочалася  у 1968 році. Саме тоді легенда Миколаївщини, заслужений працівник культури України Западинська Н.Г. створила унікальний колектив на базі Палацу культури і техніки Чорноморського суднобудівного заводу, який  вже півстоліття  дивує самого вибагливого слухача та  має заслужену повагу у фахівців. 

У 1977 році колектив отримав почесне звання «народного аматорського колективу», і до цього часу є єдиним у цьому статусі серед  оперно-вокальних студій  України. 

Западинська Н.Г була незмінним керівником студії  з дня  її заснування і до останніх днів свого життя. Символічно, що цей захід відбувся у день народження Ніни Григорівни. Цього дня їй би виповнилося 93 роки…

Сьогодні ми згадуємо  цю яскраву особистість і вклоняємося її неоціненному внеску у розвиток вокального  мистецтва Миколаївщини.

Ніна Григорівна була  нагороджена Почесним дипломом Великого театру опери і балету СРСР, а у 2002 році - отримала почесне звання «Заслужений працівник культури України».

В області не було жодної сцени, де б не виступала  Ніна Западинська. Вона була солісткою симфонічного оркестру обласної філармонії, оркестру народних інструментів під управлінням заслуженого діяча мистецтв УРСР   Григорія Манілова. Її голос звучав на телебаченні і по радіо, у театрах. Вона виступала  у Москві, Ленінграді, Одесі, Харкові, Херсоні. У 1945  -  у Відні, а  згодом - в Угорщині, Болгарії,  Румунії.

Ніна Григорівна мала неабиякий авторитет у  студійців та  колег завдяки своєму таланту і  харизмі. Вона об’єднала обдарованих людей різних професій, закоханих у пісню. Тут опановували вокальне мистецтво -  зварювальник Станіслав Лапшин, лаборант Людмила Севєріна, бухгалтер Галина Степанова, слюсар Олександр Шевченко, конструктор Олександр  Безушко, колишній військовослужбовець Геннадій  Шульгін, лікарі Кирило  Латій і Світлана Ромак,  начмед Ріма Лукіна, колишній директор дитячої школи мистецтв №3 Галина Гавриш, будівельник Костянтин Тодоров, інженер-будівельник Олександр Березанський, інженер-конструктор Олег Пружина та багато інших.

Її студійці Тамара Алпатова та Станіслав Лапшин отримали  почесні звання заслужених працівників культури УРСР. Це було унікальним явищем, бо таке високе звання отримали артисти-аматори.

Студійці того періоду Анатолій Сорочан, Вікторія Осадча,  Вікторія Плахотнюк, Юлія Бендер, Юлія Алексєєва, Катерина Черниш та інші ставали переможцями міжнародних та всеукраїнських (республіканських) конкурсів вокального мистецтва і  викладачами по класу вокалу.

Западинська Н.Г. поставила у концертному виконанні опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовского , «Іоланта», «Пікова дама», «Євген Онєгін» Петра Чайковського, «Алеко» Сергія  Рахманінова, «Русалка» Олександра Даргомижського, «Катерина» Миколи Аркаса та інші.

Понад 35 років Анатолій Сорочан  був солістом народної оперно-вокальної студії. Він високопрофесійний фахівець, здобув консерваторську освіту, пройшовши шлях від слюсаря до провідного викладача коледжу музичного мистецтва та хормейстера студії.

За значний внесок  у розвиток музичного мистецтва Анатолій Олександрович удостоєний  відзнаки Міністерства культури України  «За багаторічну плідну працю в галузі культури», Почесної відзнаки управління культури облдержадміністрації «Перлина Миколаївщини».

У 2015 році художня рада Обласного палацу культури рекомендувала Сорочана А.О. на посаду хормейстера народної  оперно-вокальної студії. З його приходом розгорнулася нова сторінка в її історії. 

Анатолій Олександрович  - талановитий  педагог,  який щедро  передає свої знання  і досвід студійцям.  Він горить, і своєю енергією запалює серця і душі учасників.

Для нього діяльність студії - це творча лабораторія, яка  є унікальною по своїй суті.  Тут  вивчається досвід кращих вокальних шкіл та методик, вдосконалюється робота  щодо виховання  молодих  виконавців  та залучення їх до  активної концертної діяльності,  участі у конкурсах та фестивалях.  А допомагає у цьому тісна співпраця студії з колективами  Миколаївського коледжу музичного мистецтва: симфонічним оркестром (керівник заслужений працівник культури України  Микола Ніколайчук), лауреатом міжнародних конкурсів  оркестром народних інструментів «Кантабіле» (керівник Олександр Луук),  камерним оркестром (керівник Володимир Зав’ялов); лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва, викладачами Миколаївського коледжу музичного мистецтва Ольгою  Дідусенко-Палій та Ганною Табакар.

Поруч з Анатолієм Олександровичем працює хормейстером студії, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва  Лілія  Круміленко.

Ніна Григорівна завжди мріла, щоб учасники студії співали у супроводі оркестру, і її мрія збулася!  Саме таку місію на ювілейному концерті виконав оркестр народних інструментів «Кантабіле»  Миколаївського коледжу музичного мистецтва (керівник Олександр Луук).

Сьогодні народна оперно-вокальна студія  вирізняється  високою виконавською майстерністю, артистизмом, бездоганною вокальною технікою,  філігранною динамікою, сценічною культурою, гарними сценічними костюмами.

Колектив пропагує кращі зразки вокального та класичного оперного мистецтва. У її репертуарі концертне виконання творів світової оперної класики та арії із відомих оперет, твори вітчизняних та зарубіжних композиторів.

Як і багато років тому студія об'єднує в одне ціле творчу енергію людей різних професій. Тут продовжують опановувати вокальне мистецтво  лікарі: Світлана Ромак та Валерій Відяпін, інженер-будівельник Олександр Березанський, режисер театру Тетяна Герман, спеціаліст з реформування місцевого самоврядування Валентин Бойко, економіст Катерина Гінтер, приватні підприємці   Денис Фадєєв і Андрій Стрельцов та інші.

А перспективні молоді виконавці починають стверджуватися на великій сцені, серед них: Захарій Палій, Наталія Бордан,  Олександра Чайковська, Дар’я Колісан, Дмитро Вінніков, Денис Печенюк та інші.

Колишні студійці та випускники коледжу музичного мистецтва Юлія Ткаченко та  Євген Дундук - студенти Київської національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського,   Єлизавета Барончевська  та Євген Васьків - студенти Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової.

Аліна  Кожухаренко,  Сергій Зарицький та Артем Шутяк -  успішно працюють солістами  Одеського національного театру опери і балету

Гордістю Сорочана А.О. є його  випускник Олександр Мілєв, нині - соліст Національної опери України, Женевського великого  театру (Швейцарія), Дрезденської державної опери (Німеччина), який успішно гастролював у багатьох  країнах Європи.

Можна з упевненістю стверджувати, що теперішні учасники студії гідні свого педагога, і серед молодих виконавців є ті, які в недалекому майбутньому  будуть з честю підкорювати  кращі сцени світу!

Виступи солістів студії органічно доповнює високопрофесійна гра концертмейстерів, зокрема : Анжеліки Кравецької, Ольги Пилипенко та Надії Домуз.

Щастя людини – у творчості, яка є джерелом духовної насолоди і шляхом до храму душі.  У ювілейні дати ми завжди подумки поринаємо у минуле, і в уяві пролітають літа ...

Згадуючи Западинську Н.Г, солістка студії Світлана Ромак  зазначила: «Я відвідую студію з 2003 року, і вдячна долі, що  вона подарувала мені зустріч з такою  прекрасною людиною, чудовою жінкою,  великою актрисою, талановитим педагогом і феноменальною особистістю!  Ніна Григорівна дуже любила всіх нас, і людей в цілому!  В її серці вистачало місця для всіх! Зараз студією керує її улюблений учень - Анатолій Сорочан. Він ввібрав від свого вчителя кращі професійні якості та велику любов до людей. Для мене особисто,  студія – це яскравий і багатогранний алмаз  мого життя! »

Олександр Березанський відвідує студію з 2002  року. Для нього студія - це сім`я, а Ніна Григорівна була йому другою матусею. Він згадує, як студійці  з теплотою називали її Ніночкою. Вона мала девіз: «Карузо можеш ты не быть, но человеком быть обязан!». Тому кожен учасник колективу, перш за все,  повинен мати високі людські якості.

Тетяна Герман сама є режисером аматорського театру, і заняття вокалом допомагають їй у професійній діяльності.

Лілія Шевчук протягом багатьох років була вдячним слухачем, і, навіть, не наважувалася пройти прослуховування. Переборовши страх, вона стала однією із найперспективніших  учасниць колективу.

Валентин Бойко  -  надзвичайно зайнята людина, але завжди знаходить час для занять, які дають йому можливість  творчої реалізації.

Спілкуючись з Валерієм Відяпіним згадуєш Платона Кречета з однойменної п’єси Олександа Корнійчука. Вони обидва – лікарі, які у  творчості черпають  натхнення жити і творити.

Режисер-постановник – Інеса Круковська. Їй вдалося майстерно пов`язати історичні факти,  відео та фото-матеріали, поставити логічні акцети, створити незабутнє свято і для учасників, і для слухачів.

Оксана Іванова  провела  ювілейну програму натхненно і  з душевним теплом. А інакше і бути не могло,  бо ці два поняття є невід`ємними складовими  творчого  буття студії.

Так, вдячні шанувальники  з нетерпінням чекали на зустріч з цим колективом, бо він  уміє вражати!  Слухачі  купали студійців та їх керівника у своїй любові! Гучні овації, море осінніх   квітів  і  глибока вдячність слухачів… Чи може бути більшою нагорода  тим, які щедро ділилися  своїм талантом?

Незабутні враження від святкування додали народній оперно- вокальній студії  упевненості в тому, що вона з честю  здолає ще не одну творчу висоту!

Сьогодні колектив продовжує вписувати сторінки у славну історію провідного закладу культури Миколаївщини – Обласного палацу культури.

 

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          http://www.hochu-bilet.com

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602