Під  такою поетичною назвою 18 листопада у малому залі Обласного палацу культури  відбувся ювілейний концерт жіночого камерного хору «Орфей» з нагоди 25-річчя від дня його створення.

Його незмінний керівник  -  відмінник народної освіти України, лауреат Всесоюзного фестивалю народної творчості  Вольська Валентина Миколаївна.  

«Орфей» розпочав функціонувати у 1993 році  на базі Палацу культури і техніки Чорноморського суднобудівного заводу як дитячий хор, нині – жіночий камерний хор Обласного палацу культури.

За чверть століття понад 250 осіб долучилися до діяльності колективу, освоїли близько 300 хорових творів.

Вольська В. М. -  високоосвічена людина, яка все своє життя присвятила розвитку та популяризації  хорового мистецтва. Вона працювала на різних посадах: була директором Будинку вчителя, викладачем музично-педагогічного факультету Миколаївського  державного педагогічного інституту імені В.Г.Бєлінського та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.  

Історія будь-якого колективу, перш за все, - люди! Жіночий камерний хор «Орфей» зібрав воєдино представників  різних професій, закоханих у хорове мистецтва. Ольга Артим  - відомий широкому загалу живописець, Лілія Шевчук - психолог та бібліотекар, Тетяна Фурашкевич - філолог, Антоніна Дехтярьова - юрист, Лариса Іванченко -  лікар, Оксана Косиненко та Ксенія Антонова - перукарі, Ольга Чуріліна - економіст, Елла Паніч - медичний працівник, Ірина Красюкова та Світлана Корнієнко - педагоги. Незалежно від своєї професії учасники хору знайшли коло однодумців, де  мистецтво облагороджує серця та допомагає пізнати душу. Саме у діяльності хору вони черпають натхнення та розкривають свої творчі можливості.

Серед учасників хору і донька Валентини Миколаївни - Роді Наталія Олексіївна. Вона теж талановитий хормейстер, в ній творче продовження роду Вольських.

У репертуарі колективу широко представлені твори українських, зарубіжних композиторів та місцевих авторів, обробки українських народних пісень.

Особливу  увагу керівник хору приділяє духовній музиці  та знайомить слухачів з  творчістю видатних композиторів, які працювали у цьому напрямку.

«Орфей» -  не тільки музичний колектив, але і хорова студія, де вивчають нотну грамоту, співають по нотах. Саме тут артисти-аматори мають унікальну можливість опановувати  ази нотної грсмоти та сольфеджіо.

Вольська В.М - багатогранна особистість. Впродовж всього життя вона захоплюється художнім рукоділлям, вміло використовуючи близько 50 технік, в тому числі і авторських.

Її персональні виставки з вишивки, макраме, в’язання успішно експонувалися в Миколаївському художньому музеї  імені В.В.Верещагіна  та  Обласному палаці культури, а Миколаївська обласна державна  телерадіокомпанія  широко висвітлювала ці події  у передачах «Світ жінки». 

Ось і цього святкового дня у малій залі Обласного палацу культури теж була представлена експозиція її авторських робіт з різних видів декоративно-прикладного мистецтва.

Люди захоплюються нестримною енергією цієї чудової жінки, її самовідданою любов’ю до життя і творчості! Незабаром Валентині Миколаївні виповниться 90 років від дня народження, близько 70-ти  з яких вона  присвятила творчості! Оце яскравий приклад для наслідування сучасній молоді!!!

У ювілейні дати ми завжди поринаємо у минуле. Перед поглядом  Валентини Миколаївни  промайнули роки плідної праці, і вона згадала своїх багатьох талановитих учнів – заслужених працівників культури України, професорів Омеляна Шпачинського  та Михайла Мерлянова,   випускника Паризької Вищої консерваторії музики і танцю Миколу Матюшкіна, артиста Маріїнського театру Миколу Брядко та багатьох інших.  

Святкове дійство зібрало багато  прихильників колективу та його керівника. Як і годиться ювіляри приймали поздоровлення та чудові осінні квіти.

Грамотою управління культури. національностей та релігій облдержадміністрації нагороджено керівника колективу  - Вольську Валентину Миколаївну за багаторічну працю по розвитку та популяризації  хорового мистецтва.

Грамоти КЗК «Обласний палац культури» отримали  солісти хору - Лілія Шевчук, Оксана Косиненко, Ксенія Антонова, Ірина Красюкова, Олексій Широков і Віктор Пахомов.

Концертмейстер  хору, відмінник народної освіти України, дипломат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Голубовська  Лілія  Миколаївна - Подяку  КЗК «Обласний палац культури».

До поздоровлень долучилися - отець Сергій, священик Кафедрального Собору Касперівської ікони Божої Матері, кавалер Ордену «За заслуги», керівник хору ветеранів війни та праці Обласного палацу культури Володимир Горбенко та представник громадськості Наталія  Нагірняк.

Попереду в «Орфея» багато творчих планів. Тож побажаємо цьому хору та його керівнику натхнення, подальших успіхів і творчого довголіття!

Многая літа!!!

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602