Під такою поетичною назвою 18 лютого відбувся концерт   народного  духового  оркестру  Обласного палацу культури.

Свою історію оркестр  розпочав у далекому 1922 році. У листопаді 1967 року під його звуки відбулося урочисте відкриття  Палацу культури і технікум Чорноморського суднобудівного заводу.

У різні часи керівниками колективу були висококласні музиканти: Г.Манілов, М.Зубрілін, О.Попов, І.Вершинін, М.Шейченко, П. Фабрицький, заслужений  працівник  культури України Олег Корнєєв .  

Вже  15 років очолює та визначає пріоритетні напрямки творчої діяльності народного духового оркестру Обласного палацу культури  талановитий, висококваліфікований диригент, -  Андрій Васильович Чернов.

           Колектив  об’єднує   духовно близьких музикантів, для яких мистецтво є проявом їх творчого покликання.

Унікальність колективу полягає у тому, що деякі учасники  віддали оркестру понад 50 років творчого життя, це:  Віль Гарницький, Юрій Шевченко; понад чверть століття - Володимир Семерюк,  Анатолій Ремський,  Анатолій  Мурга,  Володимир Лисий, Олександр  Карпов.

У репертуарі колективу твори української та світової класики, музика сучасних композиторів, обробки українського народного мелосу. 

Концертна програма відкрилася Урочистим коронаційним маршем   Петра Чайковського. Він  став  епіграфом до всього виступу колективу .

Музика по фільму А зорі здесь тихие» Кирила Молчанова є надзвичайно емоційною.  Вальс життя на війні. Останній танець приречених дівчат, останні почуття, останні світлі моменти і потім кривава розв'язка і героїчна загибель. 

Дмитро Бортнянський -  видатний майстер хорової музики ХVІІІ століття.  Його «Херувимська пісня -  один з найбільш популярних творів. 

Практично всі відомі виконавці сучасності включали до  свого репертуару пісню О.Білаша та Д.Павличка «Два кольори».  Проводжаючи сина у далеку  дорогу, мати давала вишитий рушник, як оберіг, як символ своєї любові.  Пісня прозвучала у виконанні  Миколи  Бондаря.

Керівник колективу, Чернов Андрій  Васильович,  пише чудові оркестровки. Його авторські твори  широко представлені у репертуарі колективу.

З усіх жанрів духової музики він віддає перевагу маршу. Безумовно, без маршу важко уявити духовий оркестр.

Минулого року  Обласний палац культури урочисто  відзначав своє 50-річчя. У заходах  брав активну участь і наш духовий оркестр. До цієї дати Андрій Чернов  написав «Ювілейний марш».Твір написаний у кращих традиціях маршової музики та  цитує український  романс «Чорнії брови, каріє очі». 

У 80-х роках композитор  Олександр Морозов написав пісню на слова нашого земляка Анатолія Поперечного «Малиновий звон»,  яка популярна  і дотепер.

У концертній програмі її виконали Ірина Сєрая та Валерій Дейнека

Оркестр працює у різних музичних стилях, зокрема - «латина». Вказаний  стиль фактично є сплавом багатьох музичних культур. Андрію Васильовичу  в його інструментальній п’єсі «Диско денс» вдалося передати  його  яскравий колорит. 

60-ті роки минулого століття -  час романтиків. У цей час ленінградський  інженер Борис Потьомкін  написав безсмертний  шлягер  «Наш сосед».Цю пісню виконула Ірина Сєрая у супроводі народного духового оркестру.

Сідней Беше - сама душа та символ джазу. Його твір «Маленький цветок» звучав на багатьох музичних майданчиках усіх континентів. Цього дня твір  прозвучав у виконанні нашого оркестру. Соло на кларнеті -  Андрій Чернов.

Пісня «Арго» (музика Олександра Басілая, слова Юрія Ряшенцева) є лейтмотивом  телевізійного фільму-мюзиклу «Весела хроніка небезпечної подорожі». Слухачі разом з оркестром поринули у подорож аргонавтів за Золотим руном із Еллади в Колхіду .

Про велике почуття, що об’єднує людей, дружбу, написано багато пісень. Проте одну із них знають і люблять люди різних поколінь. Йдеться про пісню «Дружба» поета Андрія  Шмульяна та композитора Володимира Сидорова. Вона  присвячена легендарній співачці Клавдії  Шульженко.

У концертній програмі її виконав  Валерій Дейнека.

Романс «Одна ніч на двох» прозвучить  уперше.  Мелодія дуже зворушлива і наповнена експресією. Її Андрій Чернов присвятив Віктору Панченку, автору слів.

Пісня має свою історію. Віктор Панченко намагався написати її сам, проте вирішив звернутися до  чудового музиканта і композитора - Андрія Чернова.  Андрій Васильович досить швидко написав музику, і  хотів порадувати свого співавтора… Але не збулося…

 Романс «Одна ніч на двох» виконала Ірина Сєрая.

Хора – це народний танець-хоровод (у  болгар, македонців, гагаузів, сербів, хорватів, молдаван, румунів, греків та багатьох інших народів).  Зазвичай,  він виконується під акомпанемент оркестру.

«Весняна хора»  Валентина  Раду вражає  іскрометним темпом,  складними пасажами, виразною динамікою.

Подібні твори включають до свого репертуару виключно високопрофесійні колективи.

Радує, що наш колектив технічно готовий до виконання  такого рівня віртуозних творів. Партію акордеона виконав Віктор Тасинкевич, соло на кларнеті – наш маестро, - Андрій Чернов.

Колектив має багато прихильників свого таланту.  Вони з нетерпінням чекають зустрічі з оркестром та його керівником.  Слухач незалежний у своїй оцінці.  А гучні оплески і вигуки «Браво, біс» -  прояв  любові  і  відданості.

Високий рівень виконавської майстерності  колективу визнають і фахівці.  У жовтні минулого року відбувся обласний конкурс «Оркестру звуки чарівні»,  де народний духовий оркестр Обласного палацу культури посів І місце.

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602