«Хай зима усіх дивує, 
Музикою зачарує, 
А Різдвяне гарне свято 
Піснею дзвенить завзято!»

20 січня концертною програмою «Різдвяні зустрічі» камерний хор «Орфей» звершив цикл зимових свят Обласного палацу культури.

Кульмінаційним моментом зимового періоду вважаються Різдвяні святці, які поєднують Різдво (7 січня), Новий рік - Свято Василя (14 січня), Водохреща (19 січня).

Традиційно колядки виконують на Різдво - 6-7 січня, щедрують - напередодні старого Нового року, а засівають вже в перший день Нового року (старого Нового року), тобто 14 січня.

В колядках прославляють народження Христа, а щедрівками бажають добробуту родині, багатого урожаю. Засівалки за змістом схожі на щедрівки. Однак їх співають вранці 14 січня, на свято святого Василя.

У творчому доробку хору «Орфей понад 20 колядок.  Деякі із них прозвучали у виконанні основного складу хору, зокрема: «Добрий вечір тобі, пане господарю», «У Віфлеємі новина», «Небо і земля»,  «Святвечір»,  «Тиха ніч», «О, свята Маріє, мати» та інші. 

Також керівник хору, Вольська В.М.,  використовує і малі вокальні форми.  Цього разу були широко представлені дуети у складі Оксани Косиненко та Ірини Красюкової,  Інни Гладковської та Оксани Селіхової,  Ольги Артим та Світлани Корнієнко), тріо у складі Ксенії Антонової, Лілії Шевчук та Ірини Красюкової.

Сольні партії виконували Оксана Косиненко та Лілія Шевчук.

Щедрівки прозвучали як у виконанні  хору так і ансамблю, серед них -  «З новим роком ідем», «Із-за хмари, з-за туману»,  «Благослови Боже нас на Новий рік».

Українська різдвяна мелодія «Щедрик» стала однією найвідоміших у світі. Миколі Леонтовичу для створення цього шедевру знадобилося всього три ноти і близько 20 років свого життя. Він намагався домогтися гармонійного поєднання народного багатоголосся і класичної поліфонії. Пісня сягнула свого апогею і знайшла відгук у серцях мільйонів у різних куточках планети. Щорічно перед новорічними і різдвяними святами ось уже майже 100 років, як весь світ починає слухати, співати і виконувати на музичних інструментах наш «Щедрик», в західному світі більш відомий, як «Carol of the Bells».

Мистецькі обробки колядок та щедрівок є у хорових творах Миколи Лисенка, Станіслава Людкевича, Кирила Стеценка,  Філарета Колесси, Миколи Леонтовича, Василя Барвінського, а також в інструментальній музиці сучасних українських музикантів Анатолія Кос-Анатольського, Євгена Станковича та інших.

Вольська В.М. приділяє дуже велику увагу саме таким творам. Вона ретельно ставиться до підбору репертуару та його популяризації кращих зразків духовної музики. Валентина Миколаївна дуже ерудована людина, і на концертах виступає у ролі музикознавця.

Такі концерти стали традиційними і їх з нетерпінням чекають любителі хорової музики.

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602