3 грудня концертний зал Обласного палацу культури зібрав цінителів вокального мистецтва, прихильників творчості керівника народної оперно-вокальної студії Сорочана Анатолія Олександровича.

Анатолій Сорочан – надзвичайно талановита особистість. Для жителів міста та області зустріч з ним є святом, якого завжди чекають з нетерпінням. От і цього разу прихильники його таланту, колеги, учні та гості прийшли привітати його з ювілеєм.

«Гаряче серце» - таку назву обрав Анатолій Олександрович своєму бенефісу, бо саме вона відображає його єство.

Ювіляра вітала директор Обласного палацу культури, заслужений працівник культури України Добкіна М.М. 

Серце Анатолія Сорочана завжди співало. Недарма ще з дитинства його називали соловейком. 

У 70-х роках він став солістом вокального ансамблю «Корабели» Палацу культури і техніки Чорноморського суднобудівного заводу.  Керівник колективу - Володимир Горбенко розгледів  у талановитому юнакові іскру Божу, і порадив вступати до музичного училища.  Анатолій Олександрович успішно закінчив Миколаївське державне вище музичне училище та Одеську консерваторію ім. А.В.Нежданової. Нині він – викладач вищої категорії вказаного училища, який  виховав цілу плеяду  талановитих учнів.

Бути хорошим педагогом -  велике мистецтво. Його зірковим   вихованцям підкорилися кращі сцени  України та світу. Олександр Мілєв - соліст Женевського оперного театру  та Національної опери України, Іван Новосьолов успішно працює  у Михайлівському театрі опери і балету, Віктор Шевченко - соліст  Одеського Національного Академічного театру опера і балету,   Юлія Ткаченко походить стажування в  Італії. Цей список можна продовжувати і продовжувати. Радує, що він постійно збільшується. Вони - його гордість! 

Анатолію Олександровичу вдалося достойно продовжити справу засновника оперно-вокальної студії - Западинської Ніни Григорівни, яка свого часу запросила його до студії.

Ювіляр отримав безліч привітань, серед них і музичні дарунки від своїх колег з Миколаївського державного вищого музичного училища. Ольга та Захарій Палій  виконали дует із оперети  Ф. Легара «Весела вдова». А «Южний патруль» Палацу культури ГУНП України в Миколаївській області (керівник Олександр Малюк)  у притаманній їм манері зворушили серце маестро та побажали йому «Happy Birthday» на довгі роки. У складі цього колективу працює і випускник Сорочана А.О. -  Євген Каратай. Слухачі отримали насолоду від балади герцога із опери «Ріголетто» Дж.Верді у його виконанні.

Так, цей день не міг залишився поза увагою його випускників. У концертній програмі взяв участь і студент Одеської національної  музичної академії  імені Антоніни Нежданової Артем Шутяк. Він виконав «Безмежнеє поле» М.В.Лисенка на слова І.Я.Франка. Слухачі добре знають цього талановитого юнака, і радіють його успіхам!  Євген Дундук, студент Національної  музичної академії  України імені П.І.Чайковського, соліст Національної опери України, подарував присутнім каватину Базіліо  із опери «Севільський  цирульник» Д.Россіні. Саме за такими молодими виконавцями наше майбутнє!

Лілія Круміленко  - теж випускниця Анатолія Олександровича. Сьогодні вона вже  його колега і цікава виконавиця. 

Характерні особливості мелізматики А.Й.Кос-Анатольського  філігранно передала  Анастасія Гарт.  З  кожним  концертом у неї з’являється все більше прихильників,   про що свідчить тісний контакт з аудиторією.

Українська народна пісня «Два потоки з Чорногори» в обробці А.Й.Кос-Анатольського  прозвучала у виконанні Наталії Бордан. Пісня побудована на інтонаційній лексиці українського фольклору мальовничого Покуття.  Наталії вдалося донести до слухача колорит цього куточка України.

Керівник студії  Сорочан А.О. дуже творчо підійшов до концепції концертної програми. Цього вечора багато улюблених творів прозвучало у виконанні ювіляра: арія Роберта із опери «Іоланта» П.І.Чайковського, каватина Алеко із опери «Алеко»  С.Рубінштейна, серенада  Дон Жуана П.І.Чайковського, «Ей, гусар!» із  опери «Холопка» М.М.Стрельнікова.

Італійського поета і композитора Вальтера Мальгоні називають видатним мелодистом.  Його «Італійське танго» прозвучало у виконанні Анастасії  Нікулової.

Керівник студії вдало використовує малі вокальні форми.  Дует Церліни і Дон Жуана із опери В.А.Моцарта «Дон Жуан» прозвучав   у виконанні  Лілії  Круміленко та Дмитра Віннікова. У виконанні Олександри Чайковської та   Андрія Рильського слухачі почули дует Сільви і Едвіна з оперети І.Кальмана  «Принцеса цирку». Яскравим був і квартет у складі:  Анастасії Нікулової, Софії Шалової, Христини Марковської та Олександри Чайковської, які виконали  пісню із золотого фонду української естради – «Червона  троянда» (музика Анатолія Горчинського, слова  Леоніда Татаренка).

Тетяна Герман,  Світлана Ромак, Юлія Трофимова  та інші  багато років присвятили оперно-вокальній студії. І сьогодні вони радують слухачів.

Студійці завжди відчувають надійну підтримку свого наставника,  декому пощастило заспівати у дуеті  з нашим золотим голосом Миколаївщини, а саме  - Валерію  Відяпіну, Анатолію Березанському та  Валентину Бойко.

«И счастлив лишь тот,
В ком сердце поет,
С кем рядом любимый идет.»

У 60-роках композитор Борис Мокроусов і наш земляк Марк Лисянський написали пісню «Осенние листья». Вона популярна і дотепер.  Переповнений зал разом із Анатолієм  Сорочаном зворушливо заспівали  цю  пісню.

У концертній програмі взяли участь концертмейстери -  Анжеліка Кравецька та Ольга Пилипенко, партія віолончелі - Надія  Домуз.

У фіналі прозвучали  куплети Тореадора із опери «Кармен»  Ж.Бізе  у виконані ювіляра та солістів народної оперно-вокальної студії.

Вдячні слухачі стоячи аплодували організаторам заходу.

Нещодавно  Сорочан А.О. був удостоєний Почесної відзнаки  Міністерства культури України  «За багаторічну плідну працю в галузі культури».  Ми ще раз вітаємо його з такою високою нагородою та з ювілеєм!  Бажаємо йому подальших творчих успіхів! 

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602