19 вересня у малій залі Обласного палацу культури відбувся показ вистави «Другі руки» («Secondhand») за п’єсою Генрі Лайон Олді. Ця прем’єра  мала відбутися ще у квітні, і всі з нетерпінням чекали цього дня.

П’єса представлена у жанрі «нової драми», який виник в атмосфері культу науки, викликаного надзвичайно бурхливим розвитком природознавства, філософії і психології.

«Нова драма» не тільки злободенна, а й виводить нові соціальні типажі, і підкреслює драматизм людського існування.

Сам автор називає свій твір «філософським бойовиком».

Актуальність цієї п’єси  пояснюється тим, що тема сліпоти, не фізичної, а духовної, на превеликий жаль, притаманна нашому суспільству.  Автор твору хоче щоб у світі восторжествувала справедливість.

Режисер-постановник – Юрій Ігошин зазначає що обрав саме цю п’єсу не випадково, бо вона про найважливіше - про цінності життя, про вічне питання: хто архітектор мого життя, чи існує справедливість і де вона? Ця п'єса змушує задуматися над сенсом нашого буття.

У ролях: Юрій Ігошин, Олена Балкіна, Дмитро Рогоза, Ольга Рогоза. Звукооператор – Світлана Сидоренко.

Цей захід відбувся в рамках реалізації спільного проєкту клубу східних культур Обласного палацу культури та йога-центру «Інсайт» (керівник Ірина Ільїнська).

Йога-центр «Інсайт» висловлює надію на подальшу плідну співпрацю з Обласним палацом культури!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria06f6fb64dc

 

17 вересня в Обласному палаці культури відбувся черговий  чемпіонат «Ліга гумору». У ньому взяли участь п’ять  команд з  Миколаєва та Ірпеня Київської області. Проведення цього турніру було заплановано на 1 квітня, проте у зв’язку з карантинними заходами він відбувся тільки тепер.

Гостем заходу була команда КВК «Под каблуком» (Миколаївська  філія Київського національного університету культури і мистецтв).

У конкурсній програмі взяли участь наступні команди КВК:  «Мама не узнает» (Миколаївський національний університет імені В. Сухомлинського, «Сон Бессона» (м. Миколаїв), «Всегда вовремя» (м. Миколаїв), «Nikstreatboes»(м. Миколаїв),«Лунь» (м. Ірпінь).

Команди представили «Привітання», «Розминку» та «Відеорекламу» на найбільш злободенні  теми.

За підсумками  змагань безумовним лідером стала  команда «Nikstreatboes»(м. Миколаїв). Вона зібрала багато досвідчених гравців, які раніше грали в різних миколаївських  командах.

Друге місце посіла  команда «Лунь»  з міста Ірпінь. Ця команда не мала своєї групи підтримки у залі, але встигли завоювати серця глядачів, які супроводжували їх виступи гучними оплесками.

Третє місце  журі віддало команді «Всегда вовремя», яка  підготувала дуже вдалий відеоролік, пов'язаний з передвиборчою агітацією.  Саме він допоміг команді увійти до числа переможців.

І почесне четверте місце посіла команда «Мама не узнает» (Миколаївський національний університет імені В. Сухомлинського).

Глядачі брали активну участь в іграх, дотримуючись соціальної дистанції та використовуючи засоби індивідуального захисту.

Захід відбувся за підтримки відомого мецената, голови громадської організації «Миколаїв – єдина родина»  Владислава Чайки, який  очолював журі чемпіонату.

Всі команди отримали сертифікати від мережі піцерій «Челентано» на суму 1000 грн.

Фінал змагань відбудеться 23 жовтня.

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria2df375bd5b

12 вересня відзначало 231-у річницю від дня народження наше славне місто. Цього дня однією з найяскравіших сторінок свята став концерт народного ансамблю бального танцю «Грація» Обласного палацу культури (керівник Роман Гусаков).

Понад півстоліття «Грація»дарує глядачам чарівний світ танцю і  феєрверк незабутніх вражень. Щороку  народний ансамбль бального танцю «Грація» презентує глядачам три концертні програми.

Організатори концерту згадали творчий шлях колективу та керівників, які його створили та вели до вершин успіху, серед них: Лариса Сливняк, Олена Заборовська та заслужений працівник культури України Володимир Почтаренко.

Нині в Обласному палаці культури бальну хореографію освоюють діти та підлітки різних вікових категорій. На заняттях вихованці отримують хорошу хореографічну підготовку, основи танцювального мистецтва, необхідні знання, навички, танцювальну техніку. Тренери враховують вікові особливості, виявляють нахили дітей,  розвивають почуття ритму, хореографічну виразність, координацію рухів. І на цій основі виховують художній смак, уміння повноцінно сприймати мистецтво танцю. Найбільш перспективні вихованці поповнюють основний склад народного ансамблю бального танцю «Грація».

Вдячного глядача завжди вражають такі хореографічні композиції як «Полонез», «Богемське шоу» та «Пілоти». Над їх постановками працювала команда тренерів та керівник  колективу – Роман Гусаков.

У концертній програмі взяли участь представники усіх вікових категорій. Особливі почуття викликали виступи наймолодших учасників. Сьогодні вони роблять перші кроки на великій сцені, проте серед них  є майбутні наші зірочки.

Впродовж останніх років  вихованці «Грації» успішно виборюють призові місця на престижних міжнародних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях, серед них:  Аліна Антоненко і Мілан Ліщинський, Анна Коваль та Данііл Ліщинський, Юлія Негур та Олександр Грушин, Ксенія Рибіна та Данило Федоренко, Надія Порох та Святослав Дишлевук, Кароліна Корзун та Дмитро Колодійчук, Поліна Паламарчук та Володимир Макаров, Марія Вілкун, Сюзанна Мусаелян, Валерія Гоманкова, Домініка Сребродольська.

Глядачі з нетерпінням чекали виступів фіналістів та призерів міжнародних турнірів в Італії, Польщі, Білорусі, Молдові, Великобританії та  Україні, бронзових призерів чемпіонату Європи з латиноамериканського шоу серед професіоналів, майстрів спорту міжнародного класу – Анастасії Богуславської та Олександра Почтаренка. Незважаючи на свої високі титули, вони не поривають зв’язку з колективом, який дав їм путівку у життя. У їх танцях – зразок високого професіоналізму та експресії. 

Цього концерту з нетерпінням чекали любителі бальної хореографії, учасники та батьки. Він пройшов з дотриманням усіх правил безпеки.

Проєкт допомогли реалізувати Віктор Богуславський, Олександр Почтаренко, Анна Салімова, Ангеліна Бахтій, Софія Зотова, Єлизавета Засипко та інші.

Ведучі – Анастасія Якименко та Роман Власенко.

Бажаємо народному ансамблю бального танцю «Грація» творчого натхнення, подальших творчих успіхів і втілення найзаповітніших мрій!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleriaf1a3021f64

У п'ятницю, 11 вересня Очаків був особливо сонячним і святковим….У цей день відбулася надзвичайно важлива подія в рамках заходів з нагоди 524-ї річниці від дня заснування міста Очакова. Тут урочисто відкрили відремонтований міський Палац культури з кіноконцертним залом.

 

На свято прийшло багато жителів і гостей міста. Вони малу чудову нагоду насолодитися виступами кращих творчих колективів. До участі у концертній програмі було запрошено і народний       ансамбль танцю «Суднобудівник» Обласного палацу культури (керівник Антон Кізельман). Колектив подарував присутнім три танцювальні  композиції із свого золотого фонду:«Матроський танець» (постановка Михайла Кізельмана), «Циганський танець» (постановка Михайла Кізельмана), Шаблі» (постановка  Георгія  Клокова).

«Суднобудівник» мав можливість поспілкуватися з народним ансамблем танцю «Золотий колос» Очаківського РБК (керівник Світлана Козлова) та зразковим ансамблем танцю «Радість» Очаківського ЦКіД (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Поначевна).

Всі ці три колективи мають великий досвід та вагомі творчі досягнення, проте будь-які контакти дуже важливі для керівників та учасників колективів, і слугують не тільки обміну досвідом, а й дають поштовх для подальшої роботи.

Користуючись можливістю адміністрація Обласного палацу культури висловлює щиру вдячність депутату Миколаївської обласної ради Гемаєву Хасану Зубайовичу за допомогу в організації поїздки народного ансамблю танцю «Суднобудівник» до Очакова.

В Обласному палаці культури стартує новий навчальний рік. Незважаючи на всі проблеми, пов’язані з карантинами заходами, його працівники докладають максимум зусиль щоб зберегти і примножити кращі традиції провідного клубного закладу Миколаївщини.

Нині у Палаці функціонує 33 художніх колективів та любительських  об'єднань,клубів за інтересами,  кількість яких становить 2 354 учасників (в основному це - діти та люди похилого віку, переважна більшість з яких - ветерани війни і праці).

Тут успішно працюють представники творчої еліти області, які мають високі державні нагороди: заслужений працівник культури України, директор Обласного палацу культури Добкіна М.М., заслужена артистка України, заступник директора по роботі з художніми колективами Бєлоусова О.Л.,  заслужений працівник культури України, керівник зразкового ансамблю танцю «Юнги» Акманова Е.О., відмінник народної освіти України, керівник  камерного хору «Орфей» Вольська В.М., кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, диригент хору ветеранів Горбенко В.І.

11 творчих колективів Палацу носять почесні звання «народний» та «зразковий». Вони добре відомі як в Україні, так і за її межами, беручи активну участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних  конкурсах та фестивалях, де досягають високих результатів.

Впродовж останнього тижня відбулися презентаційні зустрічі  керівників творчих колективів з  новими учасниками та їх батьками.

 Про перші кроки у хореографічному мистецтві, основи і традиції цього виду мистецтва йшлося на зібранні зразкового ансамблю танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова) та дитячої хореографічної студії (керівник Тетяна Котенко ), яке відбулося 26 серпня. Керівники ознайомили присутніх  з основними напрямками діяльності колективів. Саме дитяча хореографічна студія щороку забезпечує поповнення основного складу зразкового ансамблю танцю «Юнги» .

2 вересня відбулася зустріч з новими учасниками  зразкового ансамблю сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва). Колектив ознайомив присутніх з різними  танцювальними стилями та презентував виступи досвідчених танцівників. Керівник колективу зазначає, що всі заходи, які будуть проходити цього навчального року будуть приурочені 25-річчю від дня заснування «Пасадени».

3 вересня відбулися  організаційні збори народного ансамблю бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков). Присутніх порадували виступи вихованців тренерів Віктора Богуславського, Анни Салімової, Ангеліни Бахтій та інших.

В Обласному палаці культури бальну хореографію освоюють діти та підлітки різних вікових категорій. Найбільш перспективні поповнюють основний склад народного ансамблю бального танцю «Грація».

Грація має досвідчену команду тренерів, яка допомагає реалізувати діяльність колективу, серед них- Віктор Богуславський,  Анна Салімова, Ангеліна Бахтій, Єлизавета Засипко.

Обласний палац культури вітає всіх учасників клубних формувань  з початком нового навчально-творчого сезону, і бажає подальших успіхів та реалізації творчих можливостей!

 

Наприкінці серпня у м. Очакові проходив 25-й Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена». Традиційно у ньому беруть участь кращі аматорські театри з усієї України. За його піввікову історію понад 18 000 творчих колективів представляли свою майстерність у цьому благословенному місці нашого Причорномор’я.

Народний театральний колектив «КАМЕДІ-ТЕАТР» Обласного палацу культури (керівник Наталія Субботіна) брав участь у гала-концерті, де презентував проект «Night Lights show» (постановка актриси театру Наталїї Бездєлової).

Чудового літнього вечора на узбережжі Чорного моря це світлодіодне шоу сприймалося особливо яскраво, чарівно і романтично!

Народний театральний колектив «КАМЕДІ-ТЕАТР» у постійному творчому пошуку, прагнучи об’єднати широку глядацьку аудиторію. Цього разу він презентував свою роботу переможцям ювілейного Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена». Учасники фестивалю та усі присутні гідно оцінили цей творчий проект.

Організатори фестивалю вручили Подяку «КАМЕДІ-ТЕАТРУ».

Бажаємо подальших творчих успіхів керівнику та акторам цього театру!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria40da8e26fc

З 1 липня по 25 серпня 2020 року у м. Харкові проходив  ХІІІ-й Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «ЗЕЛЕН СВІТ».  Він проводиться  один раз на два роки з 1996 року.

Цього  року фестиваль-конкурс залучив конкурсантів до творчого процесу в новому дистанційному форматі.

Засновником фестивалю-конкурсу є ворча спілка дитячої народної хореографії.

Співорганізатори - Національна хореографічна спілка України,Департамент культури Харківської міської ради, Харківська гуманітарно-педагогічна академія Харківської обласної ради, Муніципальний центр культури та аматорського мистецтва.

Президент ХІІІ-го Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «ЗЕЛЕН СВІТ» - Мирослав Вантух, Герой України, народний артист України, лауреат Державної Премії України ім. Т.Г.Шевченка, художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського, голова Всеукраїнської хореографічної спілки. 

Метою фестивалю-конкурсу є збереження національної ідентичності танцювального мистецтва, встановлення дружніх зв'язків між творчими колективами різних країн. Виявлення кращих колективів та їх солістів.

Цього року у фестивалі-конкурсі взяли участь хореографічні колективи з Канади, Сербії, Білорусі, Казахстану, Грузії, Узбекистану та України. В цілому, до оргкомітету надійшло понад 100 заявок, але до участі у конкурсній програмі було допущено 86 колективів.

Місто Миколаїв представляв народний ансамбль танцю «Суднобудівник» Обласного палацу культури (керівник Антон Кізельман) з хореографічною композицією «Гопак» (постановка засновника колективу, заслуженого працівника культури України Михайла Кізельмана).

До роботи у складі журі були запрошені знані хореографи з Франції, Білорусі, Казахстану, Грузії, Канади та України. 

Оцінювання виступів проходило за 100 бальною системою. Лауреатами І ступеню стали конкурсанти, які набрали від 90 до 100 балів, серед них  і наш уславлений колектив «Суднобудівник».

Високу оцінку його конкурсній програмі дали Анатолій Кривохижа, народний артист України, засновник  заслуженого ансамблю танцю України «Ятрань» і академічного театру народної музики, пісні і танцю «Зоряни»  (м. Кропивницький) та Дана Демків, заслужений працівник культури України, керівник всесвітньо-відомого ансамблю танцю «Покуття».

Тож вітаємо учасників народного ансамблю танцю «Суднобудівник» Обласного палацу культури та його керівника Антона Кізельмана з заслуженою перемогою. Бажаємо їм подальших творчих успіхів!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria519f88466f

З 17 червня по 17 липня у м. Бремені (Німеччина) проходив дистанційний Міжнародний Фестиваль талантів «EuroStar -2020».

Радує, що цей фестиваль набирає обертів, і кожного разу об’єднує все більшу і більшу кількість учасників. Для прикладу: порівняно з Фестивалем, який проходив у Кракові, цей Фестиваль збільшився на 901 учасника. В цілому, у Бременському Фестивалі взяли участь понад 300 колективів великих і малих формі, окремі виконавці у різних номінаціях та вікових категоріях.

Переможців визначало вельмишановне журі з 6 країн- учасниць, зокрема: України, Німеччини, Австрії, США, Болгарії та Білорусі.

Місто Миколаїв представляли Анна Коваль і Данііл Ліщинський. Вони тривалий час були солістами ансамблю «Грація- юніор» Обласного палацу культури (керівник Віктор Богуславський). Зараз вже є учасниками основного складу народного ансамблю бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков).

Анна Коваль і Данііл Ліщинський займаються бальними танцями протягом 10 років, і є неодноразовими переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів з бальних та спортивних танців.

За результатами конкурсної програми Міжнародного Фестивалю талантів «EuroStar-2020» наші представники стали лауреатами І ступеню у змішаній віковій категорії.

Керівник народного ансамблю бального танцю «Грація» Роман Гусаков отримав Подяку організаторів Фестивалю.

Разом з Дипломами та подарунками всі учасники отримали Протоколи засідання засновників Фестивалю та членів конкурсного журі. Це надзвичайно важливо, в першу чергу, для керівників колективів. Їх рекомендації та побажання будуть враховані у подальшій роботі.

Учасники відзначають, що організатори Фестивалю роблять величезну роботу для самореалізації як дітей, так і їх керівників.

Переконані, що участь у цьому Фестивалі стане поштовхом для подальшої плідної роботи «Грації».

Вітаємо Анну Коваль і Данііла Ліщинського та їх керівників з черговою перемогою і бажаємо нових творчих звершень!

 

В умовах карантину проводиться багато конкурсів та фестивалів дистанційно, але є ті, які вже давно завоювали  популярність і довіру конкурсантів. Серед них і  Дистанційний Міжнародний Багатожанровий інтернет фестиваль-конкурс «Самоцвіти» - країна безмежних можливостей, який нещодавно завершив свою роботу  у  Львові.

Обласний палац культури представляв зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Акманова Е.О.)

Колектив «Юнги» вже брав участь у цьому фестивалі-конкурсі у 2017 році і виборов І місце. Це дало право  безкоштовної участі у Міжнародному конкурсі-фестивалі фольклору, танцю та музики «Празький зорепад-2018» (м. Прага, Чехія), де наші танцюристи посіли  І місце.

Так, творча зрілість зразкового ансамблю танцю «Юнги»,  вимогливість до себе, професіоналізм і  високий художній смак їх керівника дозволяє колективу неодноразово ставати переможцем найпрестижніших  конкурсів та фестивалів хореографічного мистецтва.

В основі репертуару ансамблю «Юнги» - кращі традиції української народної хореографії. До репертуарної палітри увійшли високопрофесійні хореографічні композиції як у народному плані, так і оригінальні постановки у сучасному стилі.

На фестивалі-конкурсі «Самоцвіти» - країна безмежних можливостей зразковий ансамбль танцю «Юнги» представляв  дві танцювальні композиції: «Хлоп’ячі розваги» і «Козачок» (постановка заслуженого працівника культури України Елли Акманової).

За результатами конкурсної програми колектив «Юнги» посів  І місце та отримав відзнаку«За високий рівень виконавчої майстерності».

Організатори фестивалю-конкурсу висловили подяку Акмановій Е.О. за активну участь у підготовці та проведенні вказаного культурно-мистецького заходу.

Переконані, що участь у цьому конкурсі-фестивалі стане суттєвим поштовхом для подальшої роботи цього колективу.

Вітаємо зразковий ансамбль танцю «Юнги» та його керівника Акманову Е.О з черговою перемогою і бажаємо нових творчих звершень! 

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria275fe29208

Нещодавно у Львові завершив роботу Дистанційний Міжнародний Багатожанровий інтернет фестиваль-конкурс «Самоцвіти» - країна безмежних можливостей.

В цілому у конкурсній програмі взяли участь близько 900 дітей та підлітків.

Організатори фестивалю-конкурсу роблять титанічну роботу для самореалізації як дітей, так і їх керівників.

Конкурсанти представляли свою майстерність у хореографії, образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві, театральному та розмовному жанрах, а учасники зразкового вокального ансамблю «Привіт» Обласного палацу культури (керівник Галина Бардадим) вразили членів журі високим рівнем виконавства у вокальному жанрі.

 

Зразковий вокальний ансамбль «Привіт» має у своєму репертуарі понад 100 творів українських та зарубіжних авторів. На конкурс колектив представив два твори: Вакарчука «Не твоя війна» (соліст учасник бойових дій у зоні ООС Валентин Іванов) та «Але ж я його любила» (сл. Діани Гольде, муз. Геннадія Крупника).

Крім того, у конкурсі взяла участь і солістка ансамблю «Привіт» Ілона Дмитричева з піснями «Намалюй» (автор Катерина Комар) та «Сто відсотків щастя» (автор Олексій Малахов).

Офіційне оголошення результатів конкурсу відбулося 3 липня о 10-й годині.

Детальна інформація була направлена електронною поштою керівникам творчих колективів. Важливо, що вона містить не тільки самі результати, а й висновки та рекомендації членів журі, що надзвичайно важливо в умовах карантину.

Дуже оперативно надійшли дипломи, кубки, медалі та пам’ятні подарунки учасникам фестивалю-конкурсу.

За результатами конкурсної програми колектив «Привіт» посів два І місця. Ілона Дмитричева має ІІ місце та приз глядацьких симпатій з медаллю і пам’ятним подарунком.

 

 

Також зразковий вокальний ансамбль «Привіт» отримав подарунковий сертифікат на безкоштовну участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Greecе Agva Fest - 2021» (Греція).

 

Переконані, що участь у цьому конкурсі стане дієвим поштовхом для подальшої плідної роботи цього колективу.

Вітаємо зразковий вокальний ансамбль «Привіт» та його керівника Бардадим Г.Г. з черговою перемогою і бажаємо нових творчих звершень!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria9d824210e4

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602