3 грудня на сцені Обласного Палацу культури відбувся показ вистави «Нічні дебати» народного театрального колективу «Камеді-театр» (керівник Наталія Субботіна, режисер Олександр Субботін) за п'єсою Рея Куні «Він, вона, вікно, покійник».

Вперше ця п’єса була представлена британським глядачам в 1990 році. Вона із захватом була сприйнята критиками та отримала премію Лоуренса Олів’є, як краща комедія року. З того часу ставилася у багатьох країнах світу.

Деякі критики зауважують, що переказувати сюжет комедії Рея Куні – все одно, що переказувати німий фільм із Чарлі Чапліним. Зміст цієї п’єси дуже інтригуючий і кожна репліка змушує глядачів сміятися та захоплюватися грою акторів.

Але не будемо відкривати карти. Поза усім це комедія, світла комедія, що несе радість, сміх та позитивні емоції! Словом усе те, за що ми любимо театр!

Цього вечора вражали складні сюжетні перипетії та вишукана гра слів. Практично після кожної сценки зал вибухав сміхом.

У виставі взяли участь: Андрій Тарасюк (Річард Уіллі), Валерія Момот (Джейн Уорзінгтон), Віталій Момот (Джордж Пігден), В’ячеслав Завірюха (керуючий готелю), Олександр Цицилін (Ронні Уорзінгтон), Наталія Бездєлова (Гледіс Фостер), Олександр Чоботар (офіціант), Алла Тарасюк (покоївка), Роман Власенко (приватний детектив), Наталія Субботіна (Памела).

Театр має своїх прихильників. З кожною виставою їх стаєвсе більше і більше.

Цього чудового зимового вечора бурхливі оплески вдячних глядачів були нагородою керівнику театру, його режисеру та усьому творчому складу.

Бажаємо «Камеді-театру» успішних творчих пошуків, цікавих сценічних робіт та нових зустрічей з любителями театрального жанру.

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleriadc75a2ad0f

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Україна була однією з перших держав, які відгукнулись на заклик ООН щодо закріплення його проведення на законодавчому рівні. Мета такого рішення цілком очевидна: люди цієї категорії повинні відчувати себе повноправними членами суспільства.

Традиційно до цієї дати Обласний палац культури спільно з адміністрацією Заводського району Миколаївськоїміської ради проводять різноманітні культурно-мистецькі заходи.

Цього року такий захід відбувся 30 листопада.

У фойє Палацу була розгорнута дитяча виставка під назвою «Повір у себе», в якій взяли участь 123 дитини району. Вона зворушила серця кожного. Неможливо було відірвати погляд від малюнків, вишивок, різьблення по дереву та інших робіт, створених дітьми з інвалідністю. Завдяки даному проекту діти самостверджуються та проявляють свої творчі здібності.

Крім того, пройшли майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва для дітей цієї категорії.

На свято завітав голова адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради Дмитрук В.М.

Дітям з обмеженими можливостями Заводського району була запропонована цікава концертна програма. ЇЇ відкрив ансамбль класичного танцю «Гранд Па» (керівник Юліана Джулай).

Всіляких гараздів, удачі та 100% щастя бажали солістка зразкового вокального ансамблю «Привіт» Ілона Дмитричєва та зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва).

А зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова) подарував яскраві емоції своєю хореографічною композицією «Гарний настрій».

Всі впевнені у тому, що щирий сміх і добра посмішка подовжують людське життя. Дотепну гумореску про пригоди з повітряним змієм прочитав лауреат міських та обласних конкурсів читців Арсеній Гаврилюк.

Всі діти полюбляють веселитися, і тому на свято завітала «Мультяшка» (Валерія Момот) щоб провести конкурс на знання популярних дитячих мультфільмів. Діти проявили тут неабияку обізнаність і активність.

Хочеться, щоб наше життя було завжди наповнене найдобрішими і найсвітлішими почуттями - любові, віри та надії! А коли маєш надію- це так само, що маєш крила. Свої «Крила» подарували учасники зразкового ансамблю танцю «Юнги»(керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова)

Малювали собі свої мрії і ділилися ними з присутніми учасники зразкового вокального ансамблю «Фрештайм» (керівник Катерина Тихонова).

А «Друзяки» зі зразкового ансамблю сучасного танцю «Пасадена». (керівник Катерина Алєксєєва) підняли гарний настрій присутнім.

Жартівливу пісню про веселих жабенят виконали учасники зразкового вокального ансамблю «Привіт» (керівник Галина Бардадим).

Захоплюючу «Богемську рапсодію» презентували учасники народного ансамблю бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков).

Про своїх домашніх друзів розповіли солістка зразкового вокального ансамблю «Привіт» Лєра Георгієвська та зразковий ансамбль танцю «Юнги».

Танцювальна композиція «Коти, миші» у виконані зразкового ансамблю танцю «Юнги» розкрила одвічну проблему цих тварин.

Разом з «Бібікою» (у виконані вокального ансамблю «Привіт») діти вирушили у цікаву подорож.

Шоу« Night lights» подарувало чарівні барви нічних вогнів усім присутнім.

Цікава сюжетна лінія, танцювальна лексика, мелізматика музичного матеріалу хореографічної композиції «Пастушок» у виконані зразкового ансамблю танцю «Юнги» навіяла спогади про цікаві літні канікули у бабусі.

Так, багато тем було освітлено у цій програмі. Але найголовніше для всіх людей - вільна рідна земля, де немає війни та лагідне сонце над головою. «Буде мир» - стверджували солістка Обласного палацу культури Анастасія Якименко та зразковий ансамбль танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова).

Ведуча програми - Анастасія Якименко, автор проекту –Ганна Якименко.

Цього дня дітей-інвалідів Заводського району чекала не лише культурна програма та щирі слова, а й солодкі подарунки.

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria46e739a963

Щороку на початку грудня у Міжнародний день осіб з інвалідністю уся світова спільнота ще раз переосмислює все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідує спільні зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.

Відзначення Міжнародного дня інвалідів - справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми, які потребують захисту і підтримки. Люди з особливими потребами - це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські долі і надії.

За оцінками світового банку 20% найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями, а загальна поширеність зафіксованої інвалідності в світі становить понад один мільярд любителів (15 відсотків населення). У нашій області налічується близько 60 тисяч осіб цієї категорії. Для них кожен день – це подвиг.

29 листопада Обласний палац культури спільно з департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, громадськими організаціями провели змістовну культурно-мистецьку акцію.

У фойє Палацу була розгорнута виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Вона зворушила душу кожного. Неможливо було відірвати погляд від картин, малюнків, вишивок, різьблення по дереву та інших витворів мистецтва, створених людьми з інвалідністю.

Присутні зацікавилися продукцією, яку представило Миколаївське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство.

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria207d69a1cd

Зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена», у складі команди Всеукраїнської Федерації Спорту та Мистецтва (ВФСМ), підкорювали World Dance Championship у Ліберці (Чехія) з 17 по 23 листопада 2019 року.

Цей чемпіонат - один з найважливіших міжнародних подій у танцювальному світі. Велика кількість номінацій у різних танцювальних напрямках, таких як: бальні, сучасні, класичні, соціальні, черлідінг та багато інших, дають змогу зрозуміти масштаб цієї події.

Оцінювали виступи учасників досвідчені судді з різних країн світу. 

Наш колектив представляв Україну на цій події міжнародного рівня.

Треба зауважити, що наші танцівники вибороли це право на відбірковому турі на Чемпіонаті України, та деякі учасники завдяки перемозі отримали можливість взяти участь у Чемпіонаті світу безкоштовно.

Результатом багатьох годин тренувань та об’єднаних зусиль тренерів та танцівників стали яскраві та незабутні номери, з якими наші команди та солісти вийшли на міжнародну арену.

Учасники команди «Пасадена» виступали в декількох номінаціях у напрямку сучасних танців та зайняли достойні місця у рейтингу турніру:

-перше у номінації UrbanStreet & Pop Dance Department Urban Street Dance Juniors Small teams, у складі: Ярмолай Віолєтта, Пастух Данило, Люта Анастасія, Кущов Ігор, Коваленко Марія, Зобова Єлизавета;

- перше місце у номінації Urban Street & Pop Dance Department Break Dance Juniors Small teams, у складі: Албов Михайло, Беспальченко Ігор, Вдовиченко Микола, Іващенко Іван, Каримов Артем, Лісова Катерина, Фрішко Станіслав, Юда Ілля.

У соло-програмах:

перше та третє місця у номінації Urban Street & Pop Dance Department Break Dance Juniors Solo завоювали Албов Михайло та Іващенко Іван відповідно;

перше місце у номінації Urban Street & Pop Dance Department Break Dance Juveniles Solo – Каримов Артем;

перше місце у номінації Urban Street & Pop Dance Department Urban Street Dance Juniors 1 Solo Female – Коваленко Марія;

перше місце у номінації Urban Street & Pop Dance Department Urban Street & Pop Dance Fusion Show Juveniles Solo – Лагодієнко Поліна;

друге місце у номінації Urban Street & Pop Dance Department Urban Street Dance Juniors Solo Male – Пастух Данило.

Традиційно, ми маємо привід пишатися нашими танцівниками!!!!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria9bf1e8146b

   24 листопада в Обласному палаці культури відбувся концерт народної оперно-вокальної студії (художній керівник Анатолій Сорочан). Цього разу  програма була присвячена країні сонячного настрою - Італії, де кожне місто має свій неповторний колорит, багату історію та традиції.

   Протягом вечора слухачам вдалося зазирнути у різні  куточки цієї чарівної і романтичної країни, та насолодитися світовими шедеврами італійської музики.

   Відкрив  концертну програму Андрій Стрельцов  піснею Франко Кореллі  «Ti voglio tanto bene».

   Станіслао Гастальдоні приніс широку популярність романс «Musica Proibita», який виконала Галина Хімченко

   Ернесто де Куртіс у співавторстві зі своїм братом Джамбаттісті де Куртісом написав пісню «Вернись в Сорренто». Вона отримала світову популярність у виконанні багатьох знаменитих співаків (Маріо Ланца, Робертіно Лоретті та ін.). У нашій концертній програмі її виконав  Валентин Бойко.

   «Serenata malinconica» Чезаре Андреа Біксіо із кінофільму «Повернись в Сорренто»  виконала Людмила Порохова.

   Жартівливу пісню Вінценцо Мельо «Тірітомба» виконали  Денис Печенюк та Іван Данченко.

   Відчайдушне освідчення в коханні  чоловіка-неаполітанця коханій жінці передає  пісня Рудольфа Фальво «Скажите девушки». Цей твір прозвучав у виконані Олексія Широкова.

   Багато пісень  Вінценцо Мельо  відомі широкому колу слухачів, серед них і «Неополітанська Тарантела», яку виконала Лілія Шевчук.

   Пісенна творчість Маріно Маріні  була дуже популярною в 50-х-60-х роках минулого століття. Але і сьогодні «Самая прекрасная в мире» тривожить серця слухачів. Цю пісню виконав Олександр Березанський.

   «Італійське  танго»  Вальтера Мальгоні прозвучало у виконанні  Долгої Лілії.

   Якщо візитною карткою неаполітанської пісні XIX століття є знаменита «Санта Лючія», то в ХХ столітті всесвітню популярність здобула пісня «Закоханий солдат», написана в роки Першої світової війни. ЇЇ автор -  Енріко Каніо. Вона прозвучала у виконанні Дениса Печенюка.

   Вперше на сцені Обласного палацу культури  дебютувала Анастасія Василюк з піснею Денеша Будаі «Цветы из Ниццы».

   Арія Лаурети із одноактної опери Джакомо Пучіні  прозвучала у виконанні Тетяни Герман.

   «Котячий дует» – жартівлива вокальна п’єса для двох голосів.  Традиційно вона приписується Джоакіно Россіні, проте в дійсності представляє собою композицію з трьох частин: до «Котячої каватини» данського композитора Крістофа Вейсе додані два фрагменти з опери Россіні «Отелло». Галина Хімченко і Лілія Круміленко були надзвичайно переконливими «кішечками».

   Джуліо Каччіні вважається одним із засновників сольного співу. Один з найбільш відомих і часто виконуваних творів - «Ave Maria», приписують  саме йому,  але на думку дослідників, є музичною містифікацією і належить перу радянського композитора і музиканта Володимира Вавілова. Цей твір  виконала Галина Гавриш.

   Світлана  Ромак має багато прихильників свого таланту. На кожному концерті  вдячні слухачі засипають її квітами. Цього вечора вона виконала «Вальс Мюзетты» з опери «Богема» Джакомо Пучінні.

   «Любовний напій» Гаетано Доніцетті - це одна з найблискучіших комічних опер композитора, яка насичена чудовими мелодіями і цікавим сюжетом. Деякі арії з  цієї опери становлять основу золотого фонду оперної класики, серед них і «Quanto e bella», яку виконав  Андрій Стрельцов.

   Лілія Круміленко, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів вокального мистецтва, виконала «Ave Maria»  Луїджі Люцці.  Ave Maria - це католицька молитва до Діви Марії.

   Даніїл Санітар нещодавно став лауреатом Міжнародного конкурсу вокалістів імені Антоніна Дворжака, який  проходив у Карлових Варах  (Чехія). Ми радіємо його успіхам! А у нашій програмі він виконав Арію Єремітти з опери  Джузеппе Верді «Ломбардці».

   Поліна Мироненко продовжила знайомити слухачів з творчістю  Джузеппе Верді. Вона   виконала арію Джильди з опери «Ріголетто».

 «O sole mio » («Моє сонце») - неаполітанська пісня, написана Едуардо ді Капуа і Джованні Капурро, яка популярна у всьому  світі. Саме вона стала фінальним акордом  концерту.

   У концертній програмі взяли участь концертмейстери -  Анжеліка Кравецька та Ольга Пилипенко, партія віолончелі - Надія  Домуз.

   Ведуча  та автор проекту -  Анастасія Якименко.  

   Учасники програми та їх керівники купалися в оваціях вдячних слухачів, які з нетерпінням будуть чекати на нові зустрічі.

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria7497f42ec0

Під такою поетичною назвою 22 листопада в Обласному палаці культури відбувся блакитний вогник.

Люди старшого покоління з нетерпінням чекали на цю зустріч.

Відкрили концертну програму Микола Міценко і Микола Ємченко піснею Анатолія Матвійчука «Моя рідня». Так, в житті все починається з батьківського порогу, надійної і міцної родини.

Осінь – пора весіль. Неодмінними атрибутами сватання та самих весіль були рушники. Раніше кожна дівчина дарувала вишиванку своєму нареченому. Саме про це співали Любов Безуглова, Алла Какуріна та Раїса Ковальова .

А жартівливу сценку сватання представили Любов Свєтлична та Олена Амбросова з творчою групою територіального центру соціального обслуговування Заводського району. До речі, Любов Свєтлична має за своїми плечима 92 роки. Вона прожила достойне життя, яке є прикладом для наслідування.

Цього дня учасники дійства поринули у світлу пісенну епоху «Ретро».

Кажуть: «Музика - це сліди, за якими можна повернутися в різні періоди свого життя».

Цього дня відбулася подорож «По хвилях нашої пам'яті».

«Детство снится все чаще годам вопреки

И все чаще пытаетесь вы оглянуться

На снежинку, что выпала вдруг из руки,

Став звездою, до которой нельзя дотянуться!»

Старше покоління згадує, як колись лунали у пісні із всіх вікон. Звичайно ж, вони були про кохання. Про це співав соліст народної оперно-вокальної студії Олександр Березанський.

Люди старшого покоління пам’ятають багаття, намети, походи, веселу і дружню компанію,пісні під гітару!

Гори, бурхливі ріки…І що ж вони шукали в цих подорожах?

Напевно, хотіли довести собі і іншим, що все можливо: загартувати свій характер і перевірити дружбу на міцність.

Про подорожі в далекі краї співав Олександр Шпота.

Пісні «Ретро» сприймаються дуже душевно. І зразу згадуємо весну! І конвалії…. Про них і співала Людмила Задорожня. За фахом вона конструктор. Цій справі віддала багато років, а сьогодні - з радістю займається музикою.

Так… на душі весна… У чоловіків голова йде обертом від споглядання жіночої краси і чується всюди: «Как много девушек хороших….». Ця пісня прозвучала у виконанні соліста народної оперно-вокальної студії Олексадра Березанського.

Здавалося, що весь світ наповнений світлом і любов'ю! А навколо одні «Королеви краси»! Про них співав соліст Обласного палацу культури Ігор Гордєєв.

З теплотою люди згадували старе добре і наївне кіно.

Пісню  «Ти кажеш мені про кохання» виконала Тетяна Ларіна. Кожен твір у її виконанні – це невеличка і дуже переконлива історія. Разом з нею ми часто потрапляємо в театр оперети…

Альбіна Стьопіна все життя присвятила медицині. За фахом - лікар-лаборант. Її професіоналізм, допоміг врятувати не одне людське життя. А зараз вона може дозволити собі весь вільний час присвячувати творчості. Слухаючи відомий романс у її виконанні, присутні згадали чудовий фільм «Дні Турбіних».

«Моя невиспівана пісне,

Єдиний біль в моїй душі.

Я стрів тебе, хоч і запізно,

Як долю в себе на межі.»

Про запізніле кохання, без якого просто неможливо прожити, співала Тетяна Нестеренко. Вона не уявляє свого життя без пісні. Її виконання завжди знаходить відгук у серцях слухачів.

Згадуючи популярні фільми, глядачі зауважили, що раніше не було комп’ютерної графіки – але це не заважало створювати шедеври кінематографії.

Арно Бабаджанян відомий масовому слухачу як блискучий пісняр.  Одну із його популярних пісень представили   Валерій Дейнега і Євген Дмитрієв.

Ігор Гордєєв, соліст Обласного палацу культури, допоміг присутнім повернутися у їх незабутню молодість.

Присутні мали можливість почути виступи чудових музикантів Андрія Чернова та Віктора Тасинкевича. Таких виконавців небагато не тільки в нашій областів, а й в Україні.

«Пісня залишається з людиною» стала фінальним акордом. Її виконав Ігор Гордєєв та хор ветеранів війни та праці (керівник кавалер ордену «За заслуги» Володимир Горбенко, концертмейстер Наталія Коваль).

Обласний палац культури створює всі умови для змістовного дозвілля і розвитку творчих здібностей літніх людей. Організатори блакитного вогника хотіли підкреслити, що життя може бути змістовно наповненим і мати яскраві барви у будь-якому віці. Цього треба просто захотіти!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria5d49c759ba

Традиційно до Міжнародного дня студентів Обласний палац культури проводить молодіжні конкурси.

Цього року 16 листопада пройшов Кубок Ліги Гумору.

На кращій сцені області зібралися на змагання гумористичні команди, яким вдалося подарували яскраве емоційне свято всім глядачам.

Захід відбувся за підтримки голови громадської організації «Миколаїв - єдина родина» Владислава Чайки.

Організатори запросили професійне журі з добрим почуттям гумору. А інакше і бути не могло!

Впродовж всієї розважальної програми з глядачами була добре відома миколаївському глядачеві команда «Легко і Просто».

У конкурсній програмі взяли участь сім команд. Вони представили візитку, взяли участь у розминці та показали залу та шановному журі свої гумористичні виступи.

Скажемо чесно, що учасникам команд вдалося розсмішити зал. Є теми, які турбують кожного жителя міста. Саме про них летіли жарти зі сцени: про оновлену площу, сервіс щодо доставки їжі, старезні маршрутки, зношені дороги тощо.

Наша публіка занадто довірлива. Присутні повірили освідченню юнака дівчині, але потім виявилося, що це просто розіграш. Мабуть, люди хочуть бачити побільше позитиву, і готові вірити казці.

Прихильники гарного гумору були раді зустрічі з бувалими гравцями - Сергієм Мельниковим та Павлом Кизиловим. Не стояв осторонь і добре відомий миколаївський підприємець Дмитро Талпа.

У концертній програмі взяв участь зразковий вокальний  ансамбль «FreshTime». Керівник колективу, Катерина Тихонова, була ведучою програми. До речі, в період становлення «Дизель Шоу» вона була актрисою цієї знаменитої команди.

За підсумками журі володарем призу «За волю до перемоги» стала жіноча команда «Мама не узнает»  національного університету імені В.О.Сухомлинського. Третє місце посіла команда «Сон Бессона», друге – «Дольки энд Кабана» міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика, а почесне перше місце - команда «Нервы Марии» національного аграрного університету.  

Протягом всього вечора Обласний палац культури був центром спілкування творчої молоді та студентів.

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria76443de780

   Під такою поетичною назвою 17 листопада у малому залі Обласного палацу культури відбувся концерт камерного хору «Орфей».


   Його незмінний керівник - відмінник народної освіти України Валентина Вольська, концертмейстер Лілія Голубовська.
   Валентина Миколаївна, як завжди, виступила у ролі музикознавця. Присутні почули цікаві факти про життя і творчість композиторів.
   У концертній програмі прозвучали твори відомих зарубіжних та українських композиторів: Дж. Верді, Ж.Оффебаха, Е.Гріга, В.Чіара, А.Дворжака, Ж. Векерлена. П.Чеснокова, М.Пенча, Б.Вахняніна, І.Рехіна, В.Верменича, І.Шамо, М.Скорика, К.Стеценка, О.Злотника, І.Поклада.
   Традиційно керівник представила і малі вокальні форми. Дуети: Інна Гладковська та Ольга Чуріліна, Оксана Косиненко та Ірина Красюкова. Тріо: Лілія Шевчук, Оксана Косиненко та Ірина Красюкова.
   Слухачі мали можливість прослухати сольні номери у виконанні Лілії Шевчук та Оксани Косиненко,
   У концертній програмі прозвучали і інструментальні твори. Валентина Валяренко (віолончель) виконала «Вальс» І. Рехіна, а Валентина Овсяннікова (флейта) - знамениту «Мелодію» М.Скорика.
   Своїм виступом порадував Давид Красилюк – вихованець школи педпрактики коледжу музичного мистецтва. Він – переможець багатьох всеукраїнських конкурсів, тому числі і «Золоті голоси». Слухачі підтримали його виступ гучними оплесками.
   Концертна програма завершилася піснею В`ячеслава Качуріна та Володимира Горбенка «Миколаївський вальс». Керівники хорів та вокальних ансамблів області з радістю беруть їх доробки до репертуару своїх колективів.
   Хор «Орфей» має багато прихильників, які завжди з нетерпінням чекають на зустріч з ним.
   Попереду у нього багато творчих планів. Тож побажаєму цьому колективу натхнення і подальших успіхів!

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleria3b52051dfd

 8 листопада в Обласному палаці культури відбувся благодійний концерт, метою якого став збір коштів на лікування Олени Огірь.

Ініціатором цього заходу є народний ансамбль бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков). Творчі колективи Палацу проявили творчу солідарність, бо немає нічого ціннішого ніж здоров`я та життя дитини.

Серед колективів, які брали участь у концертній програмі: народний ансамбль бального танцю «Грація» (керівник Роман Гусаков),  зразковий вокальний ансамбль «Привіт» (керівник Галина Бардадим), зразковий вокальний ансамбль «Фреш Тайм» (керівник Катерина Тихонова), народний театральний колектив «Камеді-Театр» (керівник Наталя Субботіна), народний ансамбль танцю «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман), зразковий ансамбль сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва).

Оленка Огірь займається бальною хореографією з 3-х років. Вона має надзвичайно яскраві творчі здібності. Стала солісткою уславленого колективу «Грація» та досягла вагомих результатів: багаторазова призерка міжнародних, всеукраїнських та  обласних турнірів з бальної хореографії. Завжди брала активну участь в обласних та міських культурно-мистецьких заходах.

Вона ніколи не була байдужою. Має добре і щире серце.

Зараз Олена Огірь перебуває на лікуванні у Національній спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ». На жаль, Україна немає можливості надати необхідну медичну допомогу. Згоду на обстеження та лікування надала ІІ Клінічна лікарня м. Мінська (Білорусь). Необхідні кошти на термінове лікування. Дорога кожна хвилина.

Сподіваємося, що люди відгукнуться, і не залишать її наодинці з тяжкою хворобою.

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleriac9ebca2649

«Со «Стапеля сошло поэтов много,

И каждый – бороздит свои моря.

Но всех глаза Великого Святого

Питают, помнят, ждут – свой свет даря».

Єва Гіан

 

31 жовтня в Обласному палаці культури відбулося засідання літературного об’єднання «Стапель» та презентація 23-ї  колективної  збірки «Поетичне слово «СТАПЕЛЯ».  Це унікальна  книга, присвячена 90-річчю вказаного літературного об’єднання та 230-річчю м. Миколаєва. Вона видана за підтримки Миколаївського міського голови Сенкевича О.Ф.

Присутніх привітали директор Обласного палацу культури, заслужений працівник культури України Добкіна М.М.  та голова профкому акціонерного підприємства «Чорноморський суднобудівний завод»  Бурлаченко В.І.

В рамках цього заходу відбулася презентація творчості Зінаїди Данилової.  

Книга містить матеріали із приватних архівів, книг «Стапеля», публікацій газет «Трибуна робочого» за 1954-1955 роки, протоколів засідань  літературного об’єднання «Стапель» тощо.

За  90 років  члени  об’єднання «Стапель» створили справжній літопис нашого Причорноморського  краю.

Це найстаріше літоб’єднання колишнього Радянського Союзу. Навіть Спілки письменників СРСР та України були створені у 1934 році.

«Стапель» поєднав  творчу енергію понад 300 поетів, письменників, прозаїків;  випустив понад 500 збірок, книг, журналів в тому числі  23 колективних.

З 2005 року діє музей літературного об’єднання «Стапель» на базі  Чорноморського суднобудівного заводу.  Зібрано  понад  1000 експонатів: книги, журнали, грамоти, дипломи підшивки газет, переписка тощо.

Твори членів літоб’єднання друкуються в «Південній правді», «Вечірньому Миколаєві» та  «Голосі ветерана України».

У 2013 році  було прийнято рішення про  формування експозиції  в обласному  краєзнавчому  музеї,  до якого передано 340  експонатів.

Біля  витоків «Стапеля» стояв Марк Лисянський.  З  його долею пов’язали свою творчість   відомі   літературні  особистості: Еміль Январьов,  Леонід Вишеславський, Валерій Бойченко, Олександр Сизоненко та інші.

Члени літературного об’єднання «Стапель» пишаються тим, що іменами їх колег названі вулиці в м. Миколаєві, серед них: Олексій Гмирьов, Віталій Бойченко, Еміль Январьов,  Іван Микитенко. Це велика честь і визнання авторитету цієї  письменницької організації.

У 2014 році  члени редколегії книги «Стапель крізь роки»: Валентин Чебанов, Валентина Карпуніна,  Любов Колосова,  Олександр  Поляков-Ткачук,  Леонід Шифрін   були удостоєні почесних звань лауреатів обласної премії  ім. Миколи Аркаса за плідну краєзнавчу і просвітницьку діяльність.

В 2017 році акціонерне товариство «Чорноморський Суднобудівний завод» відзначало своє 120 -ліття. До цієї дати видана унікальна книга «Флагмани Чорноморського», де йдеться і про творчу діяльність  літературного об’єднання «Стапель» .

Літературному  об’єднанню «Стапель» є  чим  пишатися, є що згадати!  Будемо чекати на його століття ! Нехай з року в рік множиться ваша творчість! 

View the embedded image gallery online at:
http://odk.net.ua/khronika-podij#sigProGalleriad70ea3b146

Календар

Каса

Часи роботи:

Пн.-Пт.

з 11:00 до 19:00

тел.: 36-22-64

Субота

з 12.00 до 16.00

Неділя – вихідний

Тел.: 500-505

                                          ХочуБилет

Опитування

Які заходи Палацу культури ви відвідуєте?

Всі заходи - 20.6%
Святкові концерти - 36%
Концерти художніх колективів Палацу - 14%
Конкурси, вікторини - 2%
Вистави - 14.8%
Інше - 12.6%

Всього відповідей: 602